Mezi dvěma světy - Část třetí

3. prosince 2015 v 19:26 | you-kNow-Who |  Mezi dvěma světy
Mezi dvěma světy
Část třetí


Gabriel stál na vrcholu jedné z věží Panství. Snad díky tomu ho Michael zahlédl. Původně ho hledal v knihovně, když tam přítele nenašel, vydal se ven.

"Gabrieli, Azrael tě stále hledá, aby se ti omluvil." Pronese klidně.

"Mohl jsem tu ženu zachránit, kdyby Azrael nešel kolem. Ta její hra na klavír byla fenomenální. Míval jsem pocit, že ona sama musí být andělem."

Michael položí svou dlaň na rameno nejbližšího přítele. Projede jím Gabrielova energie a to ho podivně uklidní. Doufá, že Gabriel vnímá jeho přítomnost stejně. "Víš moc dobře, že už to nešlo."

"Hmm." Gabriel se o tom nechce víc bavit. Už se to stalo. Zpět nic vzít nejde. Jakmile se vedle duše zjeví anděl, který má daný úkol, už to nejde vzít zpátky. Věděl to, ale přesto ho některé situace trápily víc než by měly. Měl by pouze plnit své poslání, nenechávat se ovlivňovat lidskými emocemi. Hlavně, že si kvůli tomu z Michaela utahovali. Oni byli stejní.

Otočí se čelem k vysokému vůdci. Fialovo modrá záře kolem něj je dechberoucí. Všimne si meče, který Michael svírá. "Teprve ses vrátil?"

Michael přikývne na souhlas. "Spěchal jsem zpátky hned, jak jsem se dozvěděl, co se stalo."
Gabriel se usměje. To je celý Michael. Stará se jen o to, aby všichni archandělé žili v míru mezi sebou. To byl první bod všech jeho žebříčků. Celou noc i celý den hlídal jejich přátelství. "Víš, že se na něj nezlobím. Nejsem tu nováčkem." Ušklíbne se pobaveně. Stál na počátku stejně jako Michael. Možná proto jsou si nejblíž. A Rafael… patřil k nim, stejně jako Uriel, ale Uriel si vybral druhou cestu. Stal se pobočníkem nejvyššího. Byl jen jejich… nejmilejším kolegou. "Zkus zhasnout, začínám být nervózní z toho, že nezářím fialově." mrkne na svého přítele hravě. Tenhle vtip už je tak starý, že se mu už nesmějí, ale pochopí vždycky všichni. Michaelova přítomnost měla být hmatatelná.

Michael zavrtí pobaveně hlavou, ale nechá svou záři splynout s okolím. Vtiskne se do Gabrielovy náruče, aniž by se ho ptal na svolení. Vdechne jeho vůni a spokojeně přivře oči.

"A já myslel, že to já jsem anděl lásky a štěstí." Ozve se kousek od nich Rafaelův pobavený hlas. Gabriel zvedne pohled, aby zjistil, že i on je v plné zbroji. Copak všechny své druhy vyrušil od práce svým hněvem? Ano… on se přeci nehněval. "Všichni mají své údy?" Pousměje se, když si všimne Michaelova meče. Přitiskne se k dvojici mužů. Oběma vtiskne po jednom polibku na rty.

"Lidé jsou nejistí svou orientací nebo počtem milenců a jejich andělé strážní…" zakroutí Michael pobaveně hlavou, ale spokojeně vrátí polibek. Je z nich nejvyšší a přitom asi… nejromantičtější. Beznadějný případ, když má tyhle dva opeřence tak blízko. Vnímá jejich energii i chvění, které vyvolávají jejich křídla vzájemně se dotýkající. Přivře oči, když se mu vybaví nespočet nocí a dnů strávených s nimi. Jen v nahotě, bez všech těch svršků a hávů, které musí k lidem nosit. Nebylo to pohodlné, ale podle Stvořitele museli vystupovat jako lidé. Nepohoršovat přítomností Adamovy tělesné krásy. Ani trochu se mu to pravidlo nelíbilo, miloval sledovat své milence nahé, s křídly volně složenými podél těla. Ale po čase stráveném mezi lidmi věděl, že prosazovat nahotu by byla hloupost. Nikdo by je tam dole nebral vážně.

"Právě proto jsme museli změnit strategii. Musíme lidem pomoct vnímat svět jinak." Podívá se Rafael z hradeb dolů, pod nebesa. Polovina Země byla zahalená nocí. Řídili se přesně tou stranou, i když jim čas nikdy neplynul. "Ale do rána ještě nějaký čas zbývá… a do té doby… co kdybyste mi povyprávěli, jak jste se měli během té doby, co jsme se dnes neviděli?"

Ozve se dvojí souhlas. Ostatně, Rafael vždy věděl co říct.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 katka katka | 4. prosince 2015 v 19:50 | Reagovat

že by trojka :-D ale nebudu kombinovat jen se budu tiše těšit na pokračování děkuji :-)

2 Karin Karin | 4. prosince 2015 v 21:57 | Reagovat

Doufám že brzo bude pokračko. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama