Mezi dvěma světy - Část druhá

2. prosince 2015 v 0:01 | you-kNow-Who |  Mezi dvěma světy
Mezi dvěma světy
Část druhá


Donquel sestoupil z nebes na Zemi. Nemusel v temné noci hledat svého současného svěřence. Jejich pracovní oblečení zářilo do tmy pod reflektory nastartovaných vozidel. Dnes jich tu bylo mnohem víc. Ve skutečnosti by nemusel hledat vůbec. Cítil ho na míle daleko. Věděl, jak se cítí, a to ovlivňovalo jeho přítomnost. Právě proto tu nyní byl. Pociťoval zoufalství. Frustraci z nastalé situace.

Složí svá křídla a udělá dva kroky dopředu ke skupince mužů. Postaví se do místa, kde se nachází jeho svěřenec. Nevadí mu, že skrz něj procházejí ostatní. Všímá si zatím jen jednoho. Zaujme stejnou pozici. Splyne s ním. Ví, že jedině tímhle způsobem mu dodá dostatek energie a síly na to, aby zásah zvládl.

Zvedne ze své pozice pohled a střetne se s očima barvy hlubokých jezer. Mordad na tomhle místě mohl znamenat jen jednu věc. Nemusí se ptát. Černá křídla roztažená, světlo vycházející z dlaně. Je to duše, která bude pokračovat. Ale soud nastane později. Donquel skloní pohled k tělu, které se jeho svěřenec stále snažil přivést k životu. Jeho ruce pumpovaly, tělo se hýbalo v pravidelném rytmu.

Ale tři kulky v břiše byly jasným ortelem.

"Měl na výběr. Měl anděla. Vybral si démona." Mordadův hlas je pronikavý, hluboký. Přitom jako by hladil každým tónem duši, kterou povolává k sobě.

A Donquel ví, jaký bude jeho soud. Přesně pro tohle je Michael všechny povolal. Aby roztřídili lidstvo. Je zvláštní pozorovat, jak duše opouští tělo, načež vklouzne do Mordadovy dlaně a on ji uchopí. Pevně a laskavě. Alespoň na chvíli ji přivítá před branami Nebes, než ji soudce pošle do Pekel.

Vrátí se pohledem k mužům, kteří se stále snažili o záchranu. Rozhodnutí o ukončení snahy přijde záhy. Vídal nejen tyto muže často. Snažili se zvrátit osudy lidí. Někdy úspěšně, někdy neúspěšně. Snažili se o nemožné. Čas každého nakonec dojde konci.

"Dneska tady končíme."

Mordad natáhne paži k Donquelovi a on ji přijme. Roztáhne křídla a vyjde vstříc nebesům. Ještě jednou se otočí, aby si prohlédl situaci pod nimi. Vše se zdálo být v pořádku.

"Dnes se chováš divně." Lékař se zkoumavě zahledí na svého kolegu, který ještě před chvílí vypadal vyčerpaně, ale najednou jako by otevřel zásoby energie a po únavě nebyla ani stopa. "Je ti dobře?"

"Byl jsem jen trochu unavený." Ale před malou chvílí jím projel zvláštní pocit. Srdce se rozbušilo, únava odezněla. Na to, že sloužili už třetí náročnou noční službu po sobě… Ohlédne se, protože má pocit, že ho někdo sleduje. Jenže jeho pohled nesměřuje za něj, nýbrž nad ně. Do nebe. Odfrkne si, zavrtí hlavou. Asi by si měl vzít volno, začíná být nejspíš přepracovaný.

Donquel se usměje. Viděl ten pohled, ale věděl, že je nemohl vidět. Jenže přítomnost andělské energie a anděla smrti mohla být hmatatelná. Pro lidi zvláštní pocit tepla a chladu. Uvědomoval si, jak na ně působí. To byl jediný způsob, jak o sobě dát vědět. Protože ani Donquel ani Mordad se nemohli lidem ukazovat. Na to neměli pravomoc. Mordad až na samém konci svou zářivou dlaní ukázal správnou cestu.

"Odnesu duši k soudci, počkáš na mě?" osloví Doquela najednou Mordad.

Usměje se a přikývne. Trávil s ním přeci tolik času. Nechápal, jak se mohl ještě takhle ptát. Doufal, že je patrné, proč s ním sdílí tolik let stejné lože. "Jako vždy, můj příteli, jako vždy."


Andělské dlaně se pevně propletou, když stoupají k Pevnosti. Tma se mění na jemné světlo. Jejich křídla se při přistání dotknou. Oběma projede zachvění. "Chyběl jsi mi."
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 katka katka | 2. prosince 2015 v 14:29 | Reagovat

Moc hezký díl ti dva andílci vypadají spolu spokojeně a co pán doktor , bude tam o něm něco víc? děkuji :-)

2 Karin Karin | 2. prosince 2015 v 20:38 | Reagovat

Moc se mi to libí. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama