Epilog - Pomsta

3. října 2014 v 20:22 | yellow |  Nečekaná pravda
Epilogue - The Revenge


Poté, co byli ředitel a Hagrid probráni, byli ujištěni, že ano, Harry a Severus jsou doopravdy stále manželi; ano, zamýšlejí jimi zůstat; a co je nejdůležitější, ano, odpustili jim… no, přinejmenším Hagridovi, když jeho plán měl tak úžasné a pozitivní výsledky.
Ten den to ti čtyři na svačinu do Velké síně nestihli, místo toho se dohodli, aby jim ji domácí skřítci naservírovali v tom, o čem nyní, k Albusově absolutnímu nadšení, mluvili jako o Potter-Snape komnatách. Albus rychle rozptýlil Harryho obavy - ex-ministr neutrpěl žádná trvalá poranění, s výjimkou hrozné bolesti hlavy. Vyměnili si vzpomínky na minulou noc, navzájem si doplnili černá místa, a když se dostali zpět k důvodu, proč se Harryho a Severusův vztah před dvěma měsíci tak najednou pokazil, Harry ostatní zasvětil do svého plánu na pomstu proti Draco Malfoyovi.
Doladili detaily - jak Hagrid tak Brumbál z celého srdce souhlasili, že s operací pomohou. "Operace Fretka" začne za dva dny na závěrečné slavnosti, které se bude účastnit školní rada. Harry a Severus také této příležitosti využijí k tomu, aby se poprvé představili jako manželský pár.
Krátce poté co Hagrid s Albusem odešli se Harry se Severusem Letaxem přemístili do toho, co teď bude jejich domov v Godrikově Dole. Harry provedl Severuse po rozlehlém domě, který mu do té doby doopravdy jako domov nepřipadal - tedy až do chvíle, kdy tam s ním přišel Severus. Harry zrovna nedávno nechal dům přestavět, ale ještě se do něj nenastěhoval. Jeho skrovný majetek stále zůstával na Grimmaudově náměstí. Zatímco procházeli domem, Harry Severusovi detailně popisoval, co má s každou místností v plánu a Severus přidával své návrhy - oba byli potěšeni, že spolu jejich představy ladí.
Prohlídku zakončili v ložnici - Harry popadl nic nečekajícího a nadávajícího mistra lektvarů do náruče a přenesl ho do ložnice, která bude jejich únikem před okolním světem. Severus rychle překonal svůj hněv, že se s ním zachází jako s rudnoucí panenskou nevěstou, když jeho protesty utišily Harryho rty. Jemně a pomalu se milovali na drahém koberci - nikam nespěchali, pomalu se navzájem objevovali a učili se, co mohli o tom druhém. Celé odpoledne se střídavě milovali a spali.
V tomto naštěstí spokojeném stavu se spolu večer přemístili do Doupěte. Molly Weasleyová pořádala tradiční nedělní večeři, které se účastnily všechny její děti, jejich druzi a družky, vnoučata a dokonce i její pseudo-adoptované dítě, Harry Potter. Harryho příchod ruku v ruce s mistrem lektvarů vyvolal několik zvednutých obočí, ale k Severusově zmatení ty pohledy, které obdrželi, nebyly nepřátelské, ale spíše zvědavé.
Poté, co se usadili u podlouhlého stolu s dospělými členy Weasleyova klanu, Harry - s nějakou Severusovou tak-užitečně-trapnou pomocí - převyprávěl příběh docela zvláštních okolností, které vedly k jejich náhlé svatbě. Severus byl opět šokován, když místo trapného ticha, které po jejich příběhu čekal, přišla objetí a gratulace od všech přítomných.
Ron Weasley to shrnul nejlépe. "Prosím vás, profesore, jako bychom roky nevěděli, že se Harrymu líbíte." Podíval se na Harryho a Severuse s prosebným výrazem. "Mohu tam být, až budete dávat Malfoyovi lekci? Pěkně prosím."


~*~


O dvě noci později byl velmi spokojený Ron Weasley jako Harryho host na bradavické závěrečné slavnosti. Hermiona byla trochu naštvaná, že z toho byla vyloučena, ale souhlasila, že přemisťovat se v osmémapůltém měsíci těhotenství do Skotska by pravděpodobně nemělo být na seznamu jejích priorit. Avšak nepodvolila se úplně - přinutila Rona slíbit, že jí po slavnosti přes Myslánku umožní vstup do svých vzpomínek.
Albus již pronesl svou závěrečnou řeč studentům, školní pohár získal Havraspár. Harry, jako čestný host, pronesl ke studentům vzletný proslov o důvěře, loajalitě a ochotě být přístupný nejvíce nečekaným pravdám jejich života. Po hlasitém potlesku se učitelé i studenti zabrali do večeře a přátelských rozhovorů.
Brzy přišel čas spustit plán. Ron a Hagrid si vesele povídali o nadcházející famfrpálové sezóně se Severusem sedícím vedle Hagrida. Harry, usazený mezi Severusem a Albusem Brumbálem, byl zapojený do jejich hovoru a zároveň i do hovoru Albuse a ministryně Bonesové. Nikdo s výjimkou Albuse, Hagrida a Rona si nevšiml, že po většinu večera Harryho pravá ruka zcela viditelně chyběla na stole, protože Harry tajně hladil Severusovu nohu. Harry se zaklonil na židli, aby umožnil Albusovi sdělit Severusovi o čem se bavili.
"Obávám se, že mám pro tebe špatné zprávy, můj chlapče," informoval Albus Severuse a jeho oči vesele mrkaly. "Vím, jak rád zůstáváš přes léto na hradě, abys dohonil výzkum, ale rada se rozhodla na prázdniny zavřít školu kvůli obnovení ochran. Takže všichni musíme do 15. července opustit areál."
Draco Malfoy, který seděl nalevo od Amelie Bonesové, rychle přispěchal s nabídkou. "Samozřejmě že jsi více než vítaný v mém sídle, Severusi. Bylo by potěšením hostit tebe nebo kohokoli jiného z učitelského sboru na panství Malfoyů."
Severus se na Draca ďábelsky usmál, zatímco Harryho ruka kroužila pomalé kruhy po jeho stehně. "Taková milá nabídka, Draco. Ale obávám se, že ji nemohu přijmout. Myslím, že tou dobou budeme někde na Krétě."
"Budeme?" zeptal se Draco v blažené nevědomosti o pasti, do které se právě chytil.
"Ve skutečnosti budeme na Maltě," přerušil ho Harry, obrátil se na Severuse se zářivým úsměvem a jemně ho políbil na rty. Malá skupinka spiklenců stěží potlačila smích, když Velkou síň prostoupilo ticho, přerušené pouze zvukem rozbíjejícího se skla nebo porcelánu.
"Ach, ano, zapomněl jsem," odpověděl Severus s opravdovým úsměvem na rtech, když se podíval na Harryho a ostentativně ignoroval reakci zbytku místnosti. "No, kdekoli. Kdo si to má pamatovat? Táhneš mě přinejmenším na šest různých míst." Dramaticky si povzdechl. "Dokud budu s tebou, je mi to ostatně jedno." Předklonil se, aby Harryho políbil, když ho najednou přerušil Dracův rozčilený hlas.
"Proč bys měl cestovat s Potterem?"
Než mohl Severus odpovědět, Harry to udělal za něj. S veselým smíchem se otočil k Dracovi. " Ve skutečnosti to je "Potter-Snape" pro nás oba. Už žádný "Potter". A je to tradice odjet po svatbě na líbánky, nebo ne? A dokonce i pak, až budeme zpátky, strávíme léto v našem domě v Godrikově Dole, jakmile si ho zařídíme. Jsem si jistý, že o Severusovo ubytování je více než postaráno."
"T-t-ty a Severus?" vyprskl Draco.
Harry probodl Draca nenávistným pohledem a vzduch kolem něj začal praskat nekontrolovanou magií. "Ano, Malfoyi, vzali jsme se tu noc po party školní rady. Naštěstí nás několik dobrých, i když vměšujících se přátel přinutilo uvidět naši chybu a napravit některá nedorozumění, která nás držela od sebe, a ne díky…"
Harryho vzteklá odpověď mu zemřela na rtech a jeho hněv se okamžitě zklidnil, když ucítil jemný dotyk Severusovy ruky na svém rameni. "Myslím, že zbytek detailů je bezpředmětný, Harry. Už potřebuje vědět jen jednu věc." Severus stále hleděl Harrymu do očí a odpověděl Dracovi. "Ano, pane Malfoyi… šťastně ženatí."
Během šokovaných a překvapených blahopřání a objetí, které následovaly po jejich prohlášení, Hagrid došel k Dracovi a silně poklepal mladšího muže po rameni, nabízeje mu drink. "To je vod tebe hezký, že mě zveš k sobě. Vopravdu nevím, kam jinam bych vo prázdninách šel, ale když mi nabízíš, abych přijel na panství, rád zvostanu."
Draco se dokonce ani nezamyslel, co by ve sklenici mohlo být; samozřejmě do sebe hodil panáka ohnivé whiskey bohatě říznuté Verisatérem. A o chvíli později se - k Harryho a Severusově potěšení -jeho oči rozostřily.
Šok ze svatby Chlapce-který-přežil a Muže-který-špehoval rychle pominul, protože příštích několik minut bylo naplněných Dracovými nafoukanými přiznáními, že až do noci po závěrečné bitvě, kdy se pokusil svést Severuse, ale byl odmítnutý, neměl tušení, že by k sobě mohli Harry a Severus cítit nějakou přitažlivost. Když uviděl Harryho přicházet do sklepení a všimnul si bolesti v jeho očích, když ho v Severusových komnatách spatřil, lhal o svém úspěchu se Severusem ve zlomyslném dětinském pokusu zabránit Harrymu v získání něčeho, co jemu bylo odepřeno.
Vzhledem k tomu, že mu žilami kolovalo sérum, se jeho jazyk ještě více rozvázal a šíleně se smál Minervině poznámce o tom, že byl do Severuse také zamilovaný. "Ale, ne. To bylo jenom o sexu, ne o lásce. Tak trochu jako když jsem svedl Dolores Umbridgeovou, abych získal její souhlas k získání své současné pozice v radě." Zatímco přítomní byli šokováni jeho prohlášením, naklonil se k ministryni Bonesové a zachichotal se. "Ve skutečnosti jsem měl v úmyslu dostat i vás, kvůli té pozici náměstka ministra…"
Draco se opile nakláněl, ale než mohl začít ministryni osahávat, byl díky rychlému mávnutí Harryho ruky spoután magickými pouty. Severus se ušklíbl a navrhl. "Pan Malfoy pravděpodobně potřebuje trochu času na zklidnění."
"Výborný nápad, profesore Sn- … Potter-Snape," opravila se ministryně Bonesová s úsměvem. Rychle udělila rozkazy dvěma vysoce postaveným bystrozorům, kteří byli přítomni a kteří také rychle vyvedli Draca z místnosti, než mohl způsobit nějaké další problémy.
Když odváděli protestujícího Malfoye ze síně, Albus se pokusil rozptýlit pozornost rozrušené ministryně. "Mimochodem, Amélie, drahoušku, jak se daří Korneliovi? I když už není ministrem, stále má místo ve školské radě. Dnes se k nám nepřipojí?"
Předtím než mohla odpovědět se z chodby ozval Dracův hlas. "Popletal, to je v posteli démon."
Harry se rozrušeně obrátil k Severusovi. Věděl, že smutná věc na tom všem byla ta, že Draco myslel každé slovo svého prohlášení vážně. Oba se při hrůzných představách, které v nich toto prohlášení vyvolalo, viditelně zachvěli. Kývli na sebe v tichém souhlasu a začali se loučit.
"No, chlapci, vypadá to, že jste provedli dobře připravené spiknutí proti panu Malfoyovi," zašeptal Albus. "Troufám si říct, že tato závěrečná slavnost bude patřit mezi jednu z těch nezapomenutelných jak mezi studenty, tak mezi učiteli."
"Řekl bych, že je to jisté," souhlasil s úšklebkem Severus.
Harry se otočil k Hagridovi a usmál se. "Jsi připravený na cestu do Francie?"
"Sem, a děkuju vám chlapci. Sem za vás tak šťastnej, a tak pyšnej, na vás voba. Budu vod vás pozdravovat, madam Maxime." Zasmál se Hagrid šťastně a praštil do stolu svou obrovskou rukou, způsobuje tak, že se každý vrhl pro svůj šálek nebo sklenici, aby zabránil jejich rozbití. "I když sem si dovopravdy užil to, když si Malfoy myslel, že s ním budu bydlet na panství."
Ron se vesele rozesmál. "Rozhodně. Děkuju vám, že jste mi umožnili, abych tu byl. Co takhle přípitek, než odejdete?"
"Výborný nápad, Ronalde." Všech pět jich společně pozvedlo sklenice a Albus se blaženě usmál na své dva oblíbené chlapce. "Na vaši šťastnou a veselou budoucnost."
Albus si neuvědomil, že jeho drink byl také říznutý, dokud nevzhlédl a nezpozoroval Hagridův lítostivý pohled, Ronovy pokusy zadržet smích a ďábelské úsměvy na tvářích Potter-Snapeových. Poslední věc, kterou slyšel, než ho zaplavila Veritasérem navozená strnulost, bylo Severusovo zvolání, "Oh, Minervo, máš chvilku? Albus by ti něco rád řekl."
O několik minut později se Harry se Severusem vynořili z Velké síně a hystericky se smáli tomu, čemu byli svědky. Albus zahrnoval kohokoli, kdo ho byl ochoten poslouchat, příběhy o tom, jak moc a jak dlouho miloval svou drahou Minervu, zatímco Ron s Hagridem stáli u něj jako stráž, aby se ujistili, že nebude odkryto nic až tak hrozného. Koneckonců nechtěli, aby Albus trpěl tak moc.
Když popošli kousek chodbou, Harry natlačil Severuse na zeď, přitlačil se na něj svým tělem a šťastně si povzdechl. "Zpátky do našich komnat na noc, lásko?"
"Určitě," souhlasil Severus. "A pak zítra… domů."
"K nám domů."
Harry se sklonil aby Severuse políbil, ale zastavil ho Severusův rozzlobený pohled. "Spratku. Jeden nebo dva cudné polibky před mými studenty byly dostatečně hrozné. Jestli si myslíš, že se nechám nachytat, jak v bradavické chodbě líbám hrdinu kouzelnického světa, dokonce i když je to můj manžel, jsi bohužel na omylu."
Harry se zasmál a přitiskl své boky k Severusovu klínu. "Takže předpokládám, že orální sex je úplně mimo mísu?"
Předtím, než mohl Severus odpovědět, uslyšeli oba známé zalapání po dechu. Otočili se a uviděli omráčeného a zmateného Korneliuse Popletala, který na ně nepokrytě zíral. Harry už vytahoval hůlku z rukávu, připravuje se změnit bývalému ministrovi paměť, když Severusova ruka na jeho paži zastavila jeho pohyb.
"Možná bys měl nechat mě… jenom pro jistotu."

KONEC
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 3. října 2014 v 22:04 | Reagovat

Pěkně jsem si početla moc dík. :-P  [:tired:]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama