25. Kapitola

9. září 2013 v 5:46 | you-kNow-Who |  Černý Petr
Dnešní omluva by se mohla zdát jako výmluva, ale tentokrát opravdu nebylo v mojí moci stihnout dodání kapitoly včas. Měla jsem ji připravenou, jen dodělat pár drobností. To bychom ovšem na vlaku nesměli nabrat tři a půl hodiny zpoždění, protože na kolejích byla mimořádná situace... ale o sebevrazích zase jindy. Nestihla jsem tak nic, co jsem si plánovala a tak dostáváte kapitolu nyní, než zase vyrazím do víru (velko)města.
Chtěli jste 18+? Na to mám jediné slovo: bohužel. To možná teprve přijde. Věnování patří milým komentujícím, díky kterým mě nyní mrzí, že přidávám se zpožděním. Je úžasné, že ta povídka stále někoho baví. LoLo, Sung, IQY, Wieta, Sarelle, KalamityJane, Barbor, Coco, Nyce-oH, Katka, Sisi, Saskya, Baruska, alla.
A máme tady soutěž o nic. :D Kdo si tipne, kolik kapitol nám ještě zbývá do samotného konce?
Pokud možno: Hezky se bavte.

Beta: Alex

25. Kapitola

Možná by měl něco říct, ale je naprosto oněmělý situací, která nastala.

Sevření v intimních partiích zmizí, postel se prohne. Zašustění hrubé látky kabátu je jediným rušivým elementem v hrobovém tichu pokoje.

A potom se vedle jeho hlavy objeví silné paže a jeho tělo částečně skryje to Vlkovo, když se nad něj nahne. Jejich rty se střetnou.

Ostře vydechne, protože ať už čekal cokoliv, tohle rozhodně ne. Vlkova dominance v jejich páru je téměř hmatatelná. Když se prsty dotknou jeho tváře, rozevře trochu šokovaně rty. Ihned toho využije hbitý jazyk, který si svou dominancí proklestí cestu k tomu druhému, aby s ním svedl vášnivý souboj.

Prsty jedné ruky si dovolí dotknout se pevného těla alespoň přes vrstvu oblečení. Že mozek pociťuje nedostatek kyslíku, si uvědomí až ve chvíli, kdy se Vlk od něj odtrhne. Všechno se v něm podivně sevře, když váha těla najednou zmizí. A s ní ho opustí i horkost těch perfektních rtů.

Jediné, na co se v tu chvíli zmůže, je přehodit přes sebe alespoň deku, kterou ještě před pár okamžiky svíral společně s Vlkovým svrškem. Stočí pohled směrem, kterým tuší svého spolubydlícího. Ten spořádaně sedí na posteli, v prstech papírový kapesník, který mu musel vzít, protože on ho teď neviděl a to si pamatoval, že si ho připravoval. Jejich pohledy se střetnou a Petr, chtě nechtě, zrudne. Jestli kdy zažil větší trapas, tak si ho v tuhle chvíli vůbec nevybavoval.

Vlk se pousměje, což ho zarazí snad nejvíc. "Bylo by lepší se k tomu nevyjadřovat a nechat to být." Zdálo se mu to nebo Dominik tohle opravdu řekl a prostě přešel to, co se mezi nimi událo? Žádné narážky na to, že se uspokojoval a myslel přitom na svého spolubydlícího? Žádný vyhazov z pokoje? Znovu na něj pohlédne, aby se ujistil, že to opravdu řekl. Pevný pohled a naprostý klid, který z Vlka najednou vyzařuje, ho dostanou. Kdyby se uměl alespoň z poloviny tak dobře ovládat, tak by byl nyní v pohodě.

Co měl znamenat ten polibek potom?

"Jasně." jediné, na co se zmůže.

Odvrátí se a zavře oči. Nemohl popírat, že se nestalo něco, co si celou dobu nepřál, ale stálo mu to za to?

Dostavily se výčitky.

Neměl zůstávat v pokoji. Měl se zavřít do koupelny a tam… jako vždycky. Začne se pomalu zvedat do sedu. Zakáže svému pohledu, aby se ohlížel Vlkovým směrem. V tu chvíli mu přijdou mnohem zajímavější kolena a palce u nohou, když se posadí. Deka mu sklouzne do klína a on si jí tam přidrží. Nedbá rudých tváří. prostě se zvedne s dekou omotanou kolem boků a bezmyšlenkovitě raději vyrazí do koupelny, aby ze sebe smyl pocit studu, který se najednou dostavil.

Zastaví ho dlaň, která se dotkne jeho zápěstí, které svírá cíp deky. Neohlédne se. A Vlk taky nic neřekne.

*

Nemohl říct, že by ta situace mezi nimi něco změnila, ale bylo najednou mnohem rozpačitější, když se spolu měli bavit. Rudnul pokaždé, když ho Vlk tak nenásilně oslovil a chtěl po něm nějakou odpověď. Nechovali se jako děti. Ani jeden z nich se k tomu incidentu nevracel. Petr proto, že se cítil opravdu trapně, kdykoliv si na to vzpomněl. Což bylo ve většině případů pořád. Neustále měl před očima, jak se Vlk tvářil. A Vlk zřejmě proto, že dodržoval jakési dekorum, protože ho nechtěl přivádět do rozpaků. Alespoň mu to tak přišlo, vzhledem k nenucenosti, s jakou se k němu choval už po jeho návratu z koupelny, ve které strávil opravdu dlouhou dobu.

"Tak se tu měj a užij si Vánoce." zakončil svoje balení právě touhle větou. S cestovní taškou v ruce s nejnutnějšími věcmi, které mohl potřebovat doma a s dárkem, se kterým se chtěl zastavit ještě u Juliána doma, protože ho před dvěma dny propustili. Alespoň na svátky. Ovšem pokud se jeho stav nezmění, mohl by zůstat doma v péči rodiny. Udělal si volno ze školy o dva dny dřív, protože zkoušky měl odbité a další ho čekaly až v lednu. Nemělo smysl zůstávat na koleji, když mohl být už doma. Jenže cosi uvnitř něj se lámalo, když si to uvědomoval. Jedna jeho půlka chtěla být zpátky doma. Ta druhá, která měla větší moc, ho tahala zpátky do pokoje a chtěla zůstat s Vlkem, který ještě balit ani nezačal. Nemusel prý nikam spěchat.

"Ty taky, Petře… a počkej… něco pro tebe mám."

Vtisknul mu do dlaně jakýsi balíček, pečlivě zabalený do papíru s vánočním motivem. Překvapeně se na něj zahleděl. "Ale rozbalit až o Štědrém dnu." A přidal k tomu úsměv, který Petra rozechvěl zevnitř. Trochu se zasekne. Sáhne volnou rukou do tašky, kterou má přes rameno a zašátrá po určitém balíčku. S úsměvem ho předá překvapenému Vlkovi.

"Nebyl jsem si jistý, ale taky pro tebe něco mám. Maličkost…" Pousměje se. Vypadá to, že alespoň jednou se mu podařilo Vlka dostat.

*

Možná se měl Julimu svěřit s tím, co se stalo. Vyvaroval by se tak té spoustě otázek, které mu Julián pořád pokládal. Ulevilo by se mu. Jenže když viděl, jak je šťastný, tak ho nechtěl zatěžovat ničím z toho, co sám právě prožíval. Beztak to bylo jen mezi ním a Vlkem.

***

Vánoční pohoda by měla vypadat úplně jinak.

S překvapením, možná spíš šokem, zjistil, kolik se toho doma za jeho nepřítomnosti změnilo. Rodiče se tvářili, že se nic neděje, ale cítil to napětí, které se kolem nich proplétalo a vyvolávalo menší stavy úzkosti. Na svátky totiž nedorazil domů jen syn, ale i příbuzní. Příbuzní, kteří dokázali rozvrátit celistvost rodiny. Záviděli snad? Nebo to dělali jen z nevědomosti?
Nechápal, proč se to musí dít skoro každý rok. Když byli sami, tak ta pohoda v rodině byla. Nyní utekla a zamkla za sebou dveře na několik západů. Musel trpět přítomnost mladšího bratránka, který právě dorostl do nejdivočejších chvil puberty a vymýšlel si, co se dalo. A rodiče mu se vším vyšli pokaždé vstříc. Nesnášel tyhle rozmazlené děti, které ukázaly prstem a dostaly všechno. Bylo až skoro k pláči, jak se rodiče mohli přetrhnout, aby synkovi splnili každé přání a on se jim za to odvděčoval pitvořením za zády a odsekáváním. Kufr auta plný dárků byl takovým malým důkazem toho všeho. Ještě že s ním při tom všem nemusel sdílet i svůj pokoj. To by byl opravdu tvrdý trest za nic.

"Ještě tě to nepřešlo?" Rohlíček, který se právě chystal rozžvýkat, mu zhořkl v ústech. Nebylo třeba se ptát, co má jeho strýček na mysli. Přišlo to vždycky. Pokaždé stejná otázka. "Copak jsi nepotkal slečnu, která by ti za to stála?" Ne, neměl zapomínat na to, že jeho strýc nedokázal rozdýchat fakt, že ho rodiče za svou orientaci nezavřeli někam do ústavu pro chorobomyslné.

"Stála za co? Za kus řeči? Samozřejmě, že takovou už jsem potkal." pokrčí rameny a pečlivě polkne. Střetne se s otcovým pohledem, který mluví jasně. Hlavně se nehádat. Ale copak to šlo? Nehádat se o něčem, co se vytahovalo každý rok? Proč nesnášel svoje příbuzné? Protože nedokázali přijmout fakt jako takový. Co na tom bylo těžkého? Předsudky? Kdyby nějaké měli, tak k nim přeci nemusí jezdit každý rok. Spíš mu přišlo, že strýc si našel nového koníčka. Vždy se tak podivně smál. Dělal to schválně a nebylo mu to hloupé. Co by asi udělal Vlk? Zřejmě by měl nějakou peprnou poznámku, kterou by doplnil tím svým pohledem, který uměl jen on.

Raději se rozhlédne kolem sebe, kde je ten torpédoborec, jak přejmenoval svého bratránka. Místo aby šel ven a vyblbnul se s tou horou sněhu, která u nich stihla napadat, tak raději zasednul k počítači s nějakou střílečkou, která Petrovi zrovna dvakrát nic neříkala. Když hry, tak s pořádným dějem, ne bezmyšlenkovité střílení do všeho, co se pohne. Potom neměl z toho malého růst takový agresor.

"Tak nám vysvětli, co na chlapech vidíš? Na ženských je vždycky nějaké místo, na které se můžeš dívat, ale chlap?" Posměšky, které ho měly dostat do kolen. Ale on se jen ušklíbne.

"To bys stejně nepochopil. Na to nemáš koule." Tím si sice parádně zavařil na hádku, ale ať už z ní vyjde jako vítěz nebo poražený, to zadostiučinění si odnese. Beztak se to příští rok zopakuje.
Obě ženy seděly na pohovce vedle sebe, občas si vyměnily nečitelné pohledy, kterým rozuměly jen ony. Dřív by mu přišlo líto, že se ho nikdo nezastane, ale ze zásady všichni přítomní věděli, že se raději do takových rozhovorů měli plést až v nejhorším. Když docházelo na pěsti.

Brunátné tváře strýce ho upozornily na holý fakt, že ho právě přivedl na tu správnou notu naštvání. "Takže já nemám koule? Já mám na rozdíl od tebe dítě. Tady by se dalo polemizovat o tom, kdo ty koule má." Chytne se za ústa a sladce se usměje. "Něco na tom bude, že se mladej ohání tím, kdo má a nemá koule. A přitom je hledá u druhých."

"Dítě si umí udělat úplně každej, strýčku." Nebude dodávat dovětky, které by nejraději vypálil do éteru. To by rodičům nemohl udělat. Ne, on se musel umět kontrolovat.

"Hochu, až jednou pochopíš, o čem to vlastně je, tak si uvědomíš, jaká blbost to z tvojí strany byla. Ale to ty asi nepoznáš, když to se ženskou ani nezkusíš."

Konverzace o ničem. Proč ji vůbec pomáhal vést dál? Chtěl nějak argumentovat? Ano. To chtěl, ale nedostávalo se mu dost dobrých slov na to, aby strýce urazil. Ne, když se mu na mysl vkrádaly pouze nevhodné výrazy.

Raději se natáhnul pro další rohlíček. Chtěl si spravit chuť. Díky bohu, že konverzaci o tom, jak měkoučký a teploučký umí být ženský klín, už měli za sebou. Taky o stupnici sebevědomí, a že on to nikam nedotáhne… Byl z toho zralý na útěk. Jenže to by si strýc myslel, že má navrch.
Přežije dnešní večeři, protože věděl, kolik práce s přípravou rodiče měli. Ale jen kvůli nim. Sám chtěl dodržovat takovou tu rodinnou tradici, ale v tomhle prostředí to nešlo.

Mobil pípne příchozí smskou. Jediný Julián věděl, jak to doma o Vánocích má. Drž se, zlato. Pousměje se na display.

"Copak? Buzničky o sobě snad dávají vědět?"

Ne, neměl to říkat.

Neměl vůbec reagovat. Alespoň ne na chvíli, kdy mu psal Julián.

Na to byl extra háklivý.
 

30 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Saskya Saskya | 9. září 2013 v 6:46 | Reagovat

Ach, to budú Vianoce :-/
Ten chlap je otravný, grr...
Ďakujem za pekú kapitolu ;)

2 KalamityJane KalamityJane | Web | 9. září 2013 v 7:42 | Reagovat

já teda upřímně doufám, že mu jednu natáhne. Hezká kapitola, jsem zvědavá, co si s Vlkem navzájem dali :-) a Myslím si, že do konce nás čekají tak 2-3 kapitoly? Ale když to bude víc, rozhodně si stěžovat nebudu :D 8-)

3 Taya Taya | 9. září 2013 v 7:47 | Reagovat

Petr nouma, Vlk nouma....to ještě vyjde na celou telenovelu 8-)

4 Voldy Voldy | 9. září 2013 v 8:02 | Reagovat

[1]: Já děkuji za komentář. :)

[2]: Petrův dárek je jasný, co však dal Vlk Petrovi, to se teprve dozvíte. A robertek to není. Děkuji za komentář. :)

[3]: A to to měla být prázdninová jednorázovka! :-D

5 Medvidek Medvidek | 9. září 2013 v 8:14 | Reagovat

Telenovelu neeeee, to by Petr musel mít zelené sako a být slepý 8-O Ale musím uznat, že Voldy umí natahovat, šponovat a ukončovat jednotlivé díly, v telenovelách umí jen natahovat. Naštěstí jsem o víkendu tolik netrpěl, byl jsem "mimo", takže na 24. díl jsem přišel až v neděli odpoledne, takže čekání na další díl nebylo tak dlouhý, ale jak to zvládnu dnes?? Nevím, nevím...

6 IQY IQY | 9. září 2013 v 9:15 | Reagovat

Voldy!! Ty potvorka potvorská! Áno, hovorím o tebe, prešibaná autorka aj s Tvojou múzou! Krásne graduješ dej, naťahuješ čitateľov... a som Ti za to vďačná! Ešte chvíľku si budeme musieť počkať na skvostnú scénku P+V, kedy sa konečne naplní zbožné želanie nás čumilov, čo bez hanby a studu zízame do súkromia izby ľadového intráku na 13.podlaží s 13. na dverách. Juj, či sa teším...
Predpokladám ešte 5 kapitol a myslím si, že Vĺčik dostal pod stromček v malej krabičke strieborného vlka na prepletenej retiazke. Je tak?
Voldy, Voldy, už som prelúskala zopár Tvojich poviedok a aj sa trošku obávam, či nám dopraješ happík P+V... si nevyspytateľná. Vieš to?
Nechcem počuť žiadne ďalšie výhovorky z Tvojej strany a pekne krásne poskytni závislákom ďalšiu kapitolku... čím skôr.
Díky, Ty Pekelná Pokušiteľka! :-) :-P

7 Monika Monika | 9. září 2013 v 10:28 | Reagovat

ono... dosiahla si niečo... niečo, čo sa nepodarí len tak každému... chcem vedieť, čo bude dalej, chcem poznať další diel a áno chcem vedieť ako to skoční... ale zároven sa desím toho, že to skončí :-)

8 LoLo LoLo | 9. září 2013 v 11:17 | Reagovat

Ten Dominik je taky dobrej blbec, že? :DDD

Pn mu dá takto očividně, uchoslyšeně a hmatocitně najevo, že ho chce, ale Dominik to musí přejít mlčením a taktem. Jó, chápu ty situace předtím, kdy si myslel, že ho Petr nechce, ale teď...?

Gaou.

: DDD

9 Sung Sung | 9. září 2013 v 11:18 | Reagovat

Stryc je tedy idiot!

10 Coco Coco | 9. září 2013 v 12:16 | Reagovat

já bych si tedy dovolila souhlasit s podobou telenovely :) číslo raději hádat nebudu, když bych napsala větší, tak bych se asi netrefila a když nižší, nooo.... co kdybych si pod sebou náhodou podřezávala větev. Takže telenovela. Jednoznačně telenovela. :-D

11 Wieta Wieta | 9. září 2013 v 12:58 | Reagovat

tomu jeho strýkovi by som natlačila všetky rožteky do krku a vykopala ho z domu bleskovou rýchlosťou...normálne idiot...viem ako sa Peter cítil...naše Vianoce tiež nie sú ideálne kvôli jednému členovi rodiny...no a predstava telenovely je zaujímavá :D akurát by potrebovali pozmeniť mená na Armanda a Diega alebo poprípade Onura a nejakého iného arabského šejka :D

12 Nyce-oH Nyce-oH | 9. září 2013 v 13:43 | Reagovat

A jéjé... tak, že by Petr ve vzteku sbalil své věci a odešel na zpět na koleje a nebo, že by se strýcem popral... to by bylo drsné... Každopádně jsem myslela, že když je Vlk ten dominatnější, takže si Petra potom incidentu "nabalí" rychleji... A mě by se líbilo kdyby kapitol bylo ještě 8... ale spíš to typuju na to, že se ti to povedlo ukončit kulatě, takže už jen pět :(

13 Voldy Voldy | 9. září 2013 v 14:33 | Reagovat

[5]: Osobně si myslím, že takových telenovel už jsem napsala dost. Zelené sako by mu určitě neslušelo. Snad se mi alespoň jedna povídka povede napsat pořádně. A když to půjde dobře, tak další kapitolu dostanete dřív. :)

[6]: *Nenápadně vykukuje zpoza rohu, aby ji nikdo nezahlédnul* To se určitě nemluví o mě. *angel* S řetízkem máš pravdu. A jinak jsi zlato, moc děkuju za komentář. :)

[7]: Jsem poctěna. A myslím to vážně. :)

[8]: Asi ho něco ďoblo do zadele a on teď neví, co vlastně chtěl :-D

[9]: No to teda!

[10]: Chceš pilku? Nějakou bych našla... nebo pilníček na nehty :-D Uvidíme, nechte se překvapit. Ale je zábava, sledovat, kolik od toho ještě čekáte :)

[11]: Nebyla by těch rohlíčků škoda? Já myslím, že jo. Rohlíčky jsou moc mňam, než aby se jimi mohlo plýtvat... Nápad se šejkem zní dobře, ještě to promyslím. :-D

[12]: Mlčím jako hrob. :-D Chcete kulaťouše? No... nevím, nevím. :-D

14 Nyce-oH Nyce-oH | 9. září 2013 v 15:53 | Reagovat

[13]: Mě by se spíš líbilo Neverending story XD Ale to by tebe z toho nejspíš klepla mrtvička a to by se mi už tak moc nelíbilo XD

15 Wieta Wieta | 9. září 2013 v 15:54 | Reagovat

[13]: hm to máš vlastne pravdu :D rožteky sú extra super ultra dobré :) ale tá obeť by mi za to stála :D

16 Sarelle Sarelle | 9. září 2013 v 16:45 | Reagovat

Voldíku co nám to děláš? :-D Já byla celý víkend mimo, ale i tak se přiznám...stejně jsem stále aktualizovala na mobilu všude kde jsem chytla signál :-D Jelikož jsi nevyzpytatelná, tak se obávám třeba i takových 7 kapitol 8-O A ještě bez hepáče a 18+ :-D No to by mě kleplo, ale ty to určitě vymyslíš nějak zamotaněji :-D

17 alla alla | E-mail | 9. září 2013 v 17:32 | Reagovat

Nádherná kapitola :-D  :-D ale ty tvé konce jsou vážně zabijácké :-D

18 barbor barbor | 9. září 2013 v 18:56 | Reagovat

toto neprejde tomu strýkovi asi len tak. čo teda dúfam, lebo za tie reči, by si zaslúžil riadnu facku. ale troška sa čudujem, že sa ho rodičia nezastali. niekedy je potrebné sa pohádať, aby tí druhí už boli konečne ticho. neviem sa dočkať ďalšej kapitoly

19 KATKA KATKA | 9. září 2013 v 21:39 | Reagovat

TADY POTEČE KREV , UŽ ABY BYL U VLKA , ŽE BY TAK ASI 3 kapitoly :-D

20 sisi/ctenar sisi/ctenar | 9. září 2013 v 21:52 | Reagovat

Asi to bude bolet .D JOOOOOOOOOOOOOOOOOOO PŘETÁHNI TOHO ČŮRÁK* NĚČÍM TVRDÝM !xD néééé o incestu jsem si netroufla ani uvažovat !:D xDD PVP PVP XDDD majzni ho stromkem po kulích ! to ho bude pekelně štípat a bolet!

21 sisi/ctenar sisi/ctenar | 9. září 2013 v 21:52 | Reagovat

Ignoruj ten holý fakt že jsem akutně mimo svůj vlastní mozek.. děkujů :) :-*

22 Sarelle Sarelle | 9. září 2013 v 22:04 | Reagovat

[21]:  Nechci vám nějak vstupovat do debaty, ale musím uznat, že s tím stromkem a koulema je to přinejmenším velmi zajímavý nápad :-D

23 Voldy Voldy | 10. září 2013 v 6:37 | Reagovat

[20]:[22]: Možná až se přestanu smát, tak dostanete další kapitolu :-D :-D Ach ty představy.

24 sisi/ctenar sisi/ctenar | 10. září 2013 v 22:21 | Reagovat

[23]:

[22]: xD Jo představa ještě že si to dokážu představit :D všecko realizovat :D to by bylo bolestné :D a především ne pro mě !:D

25 karin karin | 25. ledna 2014 v 22:03 | Reagovat

Ten strejda je vůl divím se že jej rodiče pořád zvou. :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama