17. Kapitola

6. února 2013 v 14:00 | you-kNow-Who |  Tajemství ukrytá v ringu
Další dávka povedených emocí.
Hezky se bavte. A nebojte... již brzy!

17. kapitola

Čtyři psychicky deptající růžové zdi. Vlastně… lososově růžové zdi. A dvě dlouhé chodby vedoucí ven z tohohle prokletí nebo naopak, do ještě většího dění. Kelišky na lavičkách sbírali informace a vůbec jim nevadilo, že se vlastně vidí poprvé. Postarší mužíci taktně již po několikáté mlčenlivě listovali novinovou přílohou Sport a dělali, že ony ženy k nim vůbec nepatří. Mezi nimi se mačkal, v depresi uvalený, Adam a snažil se splynout s davem, což se mu v černém tričku s fosforeskujícím nápisem vůbec nedařilo. Dalším zjevem mezi nimi byla svérázná Valérie, oděna do elegantní sukně nad kolena doplněná o halenku a sáčko, která pochodovala z místa na místo. Tři kroky sem, tři kroky tam. Podpatky vytvářely jakousi kulisu nedokonale natáčené scény vystřihnuté jak z hororu. V jedné ruce držela nějakou bichli a podle názvu Psychoanalýza, určitě nechtěl znát obsah. Stačilo mu, že se občas uchechtla a prohodila k němu pár slov s výňatkem a komentářem k situaci. V druhé ruce třímala mobil a občas do něj něco naťukala; zřejmě klienti. A nejvíc frustrující na tom všem bylo, že ta zpropadená fronta lidí se vůbec nehnula. Byl objednaný na čas a pořád tady byli. I po uplynulých dvou hodinách. Místo aby lidé odcházeli, přicházeli noví a noví až byly všechny sedačky zaplněné. Začínalo mu to lézt pořádně na nervy. Bubnování prstů ani poklepávání nohou mu bylo k ničemu. Žádný prospěch to nemělo. Naopak. Vyčerpávalo to z něj i poslední zbytky energie, která se v něm ještě nacházela.

Dveře se s iritujícím vrznutím otevřely, v nich mladý pán podnikatel oděný do saka. Dav automaticky obrátí hlavu jeho směrem. Přesně jako Pavlovo psi. Jenže oni nezačali slintat.

A Adam, který se ke dveřím podíval o několik vteřin později než ostatní, strne úžasem. V duchu však zasténá. No potěš. Komedie o třech hercích asi právě začne…

Valérie dosud uchvácená knihou, zvedne konečně pohled, aby se její zelené oči mohly jiskřivě rozzářit jakoby… čekala ho?!

"Ahoj, zlato, jak to tady jde?" Onen milý podnikatel je jeho Petr a právě se k němu sklání, aby mu dal polibek. Znechucení, které si představí na obličejích přítomných, ho donutí našpulit rty o to víc, aby se dotkly co možná nejdřív. Dlaň se zasekne na zátylku a přidrží u sebe o pár vteřin déle než by musela. Úsměv, který je mu věnován, mu dodá onu potřebnou energii, kterou tady necíleně ztrácel.

"Jak vidíš…" podotkne s ironií v hlase. Petr se místo odpovědi nakloní k Valérii a i jí vtiskne polibek, ovšem na tvář.

"Díky za zprávu… Copak tady se neordinuje?"

"Asi stávka… znáš to… v kantýně dojde kafe, tak se všichni vzbouří."

"Hmm…" s Adamovou rukou ve svých prstech, aby ji mohl hladit, se rozhlédne kolem sebe. Ani jednomu z nich neujdou zvědavé pohledy, které jim lidé věnují. Ovšem ani ty znechucené. No co, žijeme v demokratickém světě, ne?

Adam se zadívá na Valérii, která se úspěšně snaží splynout s knihou, kterou drží. Pohled mu padne na lesklý mobil, který stále drží v ruce. Ona se zadívá na něj.

"Moment… co tady vlastně děláš?" Kmitne pohledem z jednoho na druhého. Valériiny koutky vyletí směrem nahoru, oči jiskřivě zazáří. Informace dosednou na správné místo. "Ty potvoro!"

"No co, nechtěla jsem, aby ses mi tady tak nudil," pokrčí rameny jako by to byla ta nejnormálnější věc. Oči čertovsky září do dálky i přes skla brýlí.

"Vás dva seznámit, to byl teda sakra špatnej nápad…" zavrčí si pro sebe, ale v duchu se směje s nimi. Není nad to mít dobré přátele.

"Máš vedle sebe místo?" poukáže Petr na stoličku, kterou si Adam přivlastnil, aniž by to chtěl. Možná ji podvědomě držel pochodující Valérii.

"Pro tebe? Nikdy." Odvětí.

"Díky," Petr se s úsměvem usadí vedle něj. Lidé kolem nich se stále nenápadně snaží zabrousit na staré rozhovory, ale ta podivná trojka jejich pohledy přitahuje jako magnet.

Čekárnou se rozlehne tleskání. Od jedné jediné osoby, když Valérie neobratně plácá rukama o sebe a s úsměvem od ucha k uchu vítá mladého doktora, který právě vchází do dveří. Velmi rozespalého mladého doktora.

A Valérii, které neunikne zhola nic… "To je dost, že jste si na nás konečně udělal čas. Klidně vám do příště seženu budík." Zazní ironicky z jejích úst. Blýsknutí jejích očí spatří pouze Adam, protože sedí v dobré pozici. Pohledem zkontroluje lékaře a pak si uvědomí, že ten doktor nemůže být o moc starší než Valérie, jestli vůbec starší je?

"A to jsem doufal, že na tebe už nikdy nenarazím…" povzdychne si zrudlý mladík. "Vítej u nás na klinice. Přivádí tě snad problémy se sluchem?" pronese škodolibě, protože si ze studií pamatuje, jaká Valérie byla. Nepřístupná pro všechny.

"Bohužel k tvé smůle, ne. Ale ty bys později mohl potřebovat pomoc mojí."

"Val… budíš tady moc rozruchu." Povzdychne si pobaveně Adam, který stihl vyhodnotit situaci jako naprosto neškodné laškování mezi bývalými spolužáky z medicíny. Bohužel má pravdu, protože osazenstvo si začalo něco šuškat.

"No vidíš, ještě ti odeženu pacienty… měl bys asi začít něco dělat." S kamennou tváří se vrátí ke své knize. Onen mladý lékař stačí využít situace, kdy je Valérie od něj odvrácená a zapluje do ordinace.

Petr raději zamžourá na název knihy. "Val, co to proboha čteš? Vždyť to jsou určitě samý kecy… pro tebe naprosto nedostačující věc."

"Hele jo, hleď si svého, ouředníčku. Já se ti taky nepletu do vaření kávy."

"Dej si pozor, měl bych se urazit…" vzpomene si na její častou větu a tak jí to pěkně vrátí.

"Dobře ty… učíš se rychle-"

"Podívejte, vy dva. Děláte mi tady akurát ostudu. Ty lidi kolem vás ničemu z toho, co tady povídáte, nerozumí a kvůli vám dneska nebudou moct spát. Nechte jim taky kousek pro normální žití…" povzdychne si Adam. Pohledy jsou na nich nyní upřené opravdu otevřeně bez nějakých známek skrývání. Dokonce i několik mužů odložilo zmuchlané noviny. Složí svou hlavu do dlaní. Nemůže mít s nimi jeden klidný den? To těžko, když svojí orientací s Petrem upoutávají pozornost úplně všude, kde se ukážou a ještě s Valérií, to je taková ta pomyslná korunka.

"Adame, nebuď taková suchoprdka. Podívej se, Petr si kvůli tobě vzal volno v práci, aby mohl být s tebou a povzbudit tě." Pohladí ho Valérie po rameni. "A jestli se pořád bojíš, stačí se vypovídat, jsem ti k službám. A dneska zadarmo…"

Adam zaboří hlavu hlouběji do dlaní. "Pane bože, za co..?" Petr vedle něj se uchechtne, zadusí smích v sobě, stejně tak Valérie stojící nad ním.

"To bude dobrý, uvidíš. Pár analgetik na bolest a pár antidepresiv a budeš večer chrupat jako miminko. To tě uklidní."

Adam stočí umučený pohled vedle sebe na svojí poslední naději. "Petře, mohl bys pro mě něco udělat?"

Petr se na něj se zájmem podívá. Oči hovoří: pro tebe cokoliv.

"Vezmi prosím tuhle paní vedle na déčko, tohle totiž není moje malá Val, který jsem lepil odřený kolena zvířátkovou náplastí…."

Petrovi ujede hýkavý vzlyk smíchu.


"Ten tvůj spolužák je pěknej idiot…" pronese, sotva vyjde z ordinace.

Valérie na něj jen pohlédne nečitelným pohledem. "O co jde?"

"Vždyť za něj dělá sestra, on jen udává směr… Pojďme odtud nebo mě odvezou. Vážně."

"Ale o to mi přesně šlo…"

Adam zavrčí. "Ještě slovo a na zmrzlinu s námi nejdeš!"

"Ale tatínkůůů, já už budu přece hodná holčička." Zamrká na něj svým nevinným pohledem.

"Val… ty ses měla dát na DAMU, ne na MEDINU!"

A Petr vyprskne smíchy podruhé.


"Co ti teda řekl?" Ne, dneska mu ta holka nedá pokoj. Zvědavka jedna zvědavá. Neměla by ctít lékařské tajemství a soukromí ostatních?

"Že pošle výsledky k mému doktorovi, aby se na ně podíval a že už snad konečně dostanu zpátky svůj aparátek, protože mě nehorázně štve, jak mě za zády pomlouváte," pronese s úsměvem. Na což Valérie nereaguje, potřebuje informace.

"Nenaznačil ti ani nic?"

"Bohužel ne, tvářil se jak lemur v zoo a pak mě propustil."

"Divný… neměl by ti lékař před odchodem z ordinace sdělit základní diagnózu?"

"Asi jo, ale to bys měla vědět nejlíp, nemyslíš? Přeci jsem tam byl jen na vyšetření… On není můj ošetřující lékař."

"Budeme doufat, že máš pravdu."


"Jednu Horkou lásku, jednou Čokoládové pokušení a tady pro dámu jeden Žabákův vrh."

Petr se nevěřícně podívá za odcházející servírkou. "Žabákův vrh? Co to proboha je?!"

"Kopeček čokoládové mezi hromadou pistáciové," odpoví mu pobaveně Valérie. Její oblíbená.

"Vidět jen ten název, raději odtud zdrhnu…" zakroutí Petr nevěřícně hlavou. Uchopí pod stolem Adama za ruku a s úsměvem se pohodlně opře do ratanového křesla. Adam se k němu natáhne pro polibek, který mu celou tu dobu tam chyběl. Zase nechtěli své okolí pobuřovat ještě víc, než stiskem rukou.

O chvíli později jim slečna donáší objednávku, aby zase s úsměvem zmizela a oni tak měli klid na zmrzlinu. Petr pobaveně shlédne Valériin pohár naplněný zelenou zmrzlinou ze které vykukuje onen slibovaný čokoládový, ze strany jsou do poháru zapíchnuté dvě sušenky ve tvaru Mickeyho a to všechno posypané strouhanou čokoládou.

"Oh, už vím, proč chudák žabák vrhnul." Prsty ukáže na onu oplatku a Adam zadusí smích. Taky byl trochu šokovaný, když si tuhle zmrzlinu Valérie objednala poprvé. Raději se zakousne do své trubičky, kterou má společně s kulatou sušenkou zapíchnutou v horkých malinách.

Není ten dnešní den, přeci jen krásný?
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 keishatko keishatko | Web | 6. února 2013 v 14:39 | Reagovat

Ten deň je naozaj krásny :D :D a doktorov ani ja nemusím..tvária sa bohvie ako dôležito ale pri tom nepovedia nič rozumné, z čoho by človek pochopil na čo umiera :D :-D

2 Lili Lili | 6. února 2013 v 15:18 | Reagovat

tak táto kapitola ma zabila XD...musím uznať, že sa aspoň čakajúci v čakárni vďaka našej trojke nenudili :D...myslela som si že Žabákův vrh,Vidět jen ten název, raději odtud zdrhnu (čo by som tiež spravila) ma zabijú, ale Peter to musel doraziť "Oh, už vím, proč chudák žabák vrhnul."z toho som sa spamätávala dobrých päť minút....neviem sa dočkať ďalšieho dielu :)

3 barbor barbor | 6. února 2013 v 15:29 | Reagovat

to bola milá časť. peter za ním prišiel. juuu. to bolo také pekné. no krásna časť. ale stále sa budem opakovať. som zvedavá, čo ma so sluchom.

4 luczaida luczaida | E-mail | Web | 6. února 2013 v 15:50 | Reagovat

heheh :-D Kolik že jim je? Dvanáct? :-D Ti dva jsou fakt pošuci, chudák Petr :-D A ještě se mi v téhle kapitole zdálo, že se trochu moc zajímají o okolí. Aby časem nezačali být paranoidní. Vím, že to nenecháš zajít tak daleko, ale víš co.. kdyby to bylo v reálným životě, je to divný furt se ohlížet na ostatní, kterým do toho prostě vůbec nic není. Jo, lidi drbou, ale pokud to není někdo známej tak co... Stařeny v čekárně nebo úplně cizí lidi v cukrárně? Please..

5 katka katka | 6. února 2013 v 16:50 | Reagovat

díky  skvěle jsem se bavila , čekárny nesnašim ale ta trojka to umí roztočit všude

6 Voldy Voldy | 6. února 2013 v 16:53 | Reagovat

[2]: Já nechi nějak to... ale žabákův vrh opravdu kdysi existoval :D když jsem byla na střední, tak to byl hit :D ale nikdo ho neměl rád, to jen já :D (zelená, no)

[4]: Dobrej postřeh :-* ale ne, v závěru se jednalo jen o to, že se Adam necítil dobře už jen kvůli tomu vyšetření. Jinak to nemá žádný vliv. v cukrárně už se k sobě zase měli ;)

7 yellow yellow | 6. února 2013 v 17:50 | Reagovat

Voldy, upřímně... Není. Dneska je den na pěst. Ale jsem ráda, že Adamovi dokáže zmrzlina a správná společnost zlepšit den.

8 Voldy Voldy | 6. února 2013 v 17:51 | Reagovat

[7]: oh, copak to? Nějaké zlé zprávy?

9 Profesor Profesor | 6. února 2013 v 17:56 | Reagovat

No, tak tohle pobavilo. Hlavně ty zmrzliny a vylomeniny s Val.

10 Arya Flowerny Turner Arya Flowerny Turner | E-mail | Web | 6. února 2013 v 18:00 | Reagovat

Super kapitola :D Ten začiatok... ružová? Srsly? :D ja by som odtiaľ asi hneď došla. Celkom sa obávam toho zvratu, ktorý plánuješ :/
Keď tam vošiel Peter, tak som bola úplne happy, ale keby že je to na mne, tak tam tých ľudí naschvál pohoršujú :) ale zase chápem že v reálnom živote by to, čo by som ich najradšej nechala robiť bolo riadne divné... xD
Dúfam že Adamov sluch bude v poriadku, ale ten doktor... mám z neho zmiešané pocity. Otázne je, či je jednorazová postava, alebo ho tam ešte plánuješ dať :D na chvíľu mi napadlo, že by začal chodiť s Val, aj keď to vyzerá, že sa radi veľmi nemajú :D
Tá zmrzlina... tiež som na to čumela celkom zdesene xD ale pistáciová zmrzka je super :D

11 yellow yellow | 6. února 2013 v 18:23 | Reagovat

[8]: No, jen mi něco vyšlo tak, jak jsem si představovala. Ale před chvílí to všechno vyrovnala skutečnost, že jsem právě úspěšně zakončila zkouškový. :) Takže v pohodě. Omlouvám se za planý poplach.

12 Voldy Voldy | 6. února 2013 v 18:38 | Reagovat

[11]: uuuf, gratuluji :-* To nic, jen se ptám, aby bylo vše pokud možno v pořádku ;) a zítra hurá na biatlon? Smíšená štafeta? Já si teď nejsem jistá, jestli jsi psala, že 7. jedeš?

13 yellow yellow | 6. února 2013 v 18:44 | Reagovat

[12]: Ne, já mám lístky na stíhačky, což je 10., na individuál mužů 14., a pak na štafetu (tu jsi trefila správně) mužů 16. :)

14 Voldy Voldy | 6. února 2013 v 19:05 | Reagovat

[13]: o tom 16. jsem věděla a 14. taky :) toho desátého mi nějak uniklo, to byl ten můj omyl :) Každopádně přeji příjemnou zábavu a pokud pojedeme, určitě se ti ozvu včas ;)

15 Kyoko Kyoko | 6. února 2013 v 19:12 | Reagovat

Den je báječný když tu čtu povídky od tebe a ještě báječnější je, když to jdou nové kapitolky :)

16 Sanasami Sanasami | 7. února 2013 v 15:26 | Reagovat

:D :D :D :D :D nááádhera snáď Adam nie je chorí

17 Saskya Saskya | 7. února 2013 v 15:40 | Reagovat

to je ale trojica :D tí museli na nich čučať :D mhh, dala by som si zmrlinu :D
veľmi pekné :D

18 Jane Jane | 7. února 2013 v 19:54 | Reagovat

Yellow a Voldy, koukali jste dneska? Já si málem umačkala ruce, jak jsem našim ale hlavně Norům fandila...zítra jdu na zkoušku a říkam si, že když to dneska dal Emil, tak já musím taky:D

19 yellow yellow | 7. února 2013 v 20:06 | Reagovat

[18]: Koukala jsem, málem mě doma několikrát vyvedli z obýváku. :D Norové super, dost mě potěšil Tarjei, protože u toho si přece jen člověk nemohl být až tak jistý formou.
Zítra Ti budu držet palce, určitě tu zkoušku dáš.

20 yellow yellow | 7. února 2013 v 20:07 | Reagovat

[19]: A našim jsem samozřejmě taky fandila. Přála bych jim ještě o stupínek výš. :D

21 Jane Jane | 7. února 2013 v 20:07 | Reagovat

Děkuju, budu se snažit...taky jsem si nebyla jistá, jak mu to půjde, ale nasadil "turbo" a nakonec to vyšlo...těším se na štafety

22 Jane Jane | 7. února 2013 v 20:10 | Reagovat

:D já taky, pořád jsem Fourcada pohledem brzdila:D

23 yellow yellow | 7. února 2013 v 20:36 | Reagovat

[21]: Na štafety se taky těším. Ty uvidím naživo. Jen by mě zajímalo, kdo pojede za Norsko ten jeden volný úsek. Moc bych si přála, aby to byl Lars Berger.

24 Jane Jane | 7. února 2013 v 20:42 | Reagovat

[23]: taky jedu na štafety:) a kdo jede štafety, kromě Tarjei a Emila? pojede taky Ole?

25 Voldy Voldy | 7. února 2013 v 20:55 | Reagovat

[18]: Já se taky dívala :D a vyhráli všichni tři moji favorité :D škoda, že není jedna zlatá pro všechny :D Jak Emil netrefil jednu ránu tak jsem málem padla, pak Martin vystartoval a já si říkala, že bude asi makat, zklamal a zároveň potěšil :D No jo, nezabíjet mě, já toho chlapa žeru :D jak vždycky do kopců hopsá jak kamzík :D

mimochodem, yellow, oba ty maily mám. Chceš je poslat?

26 Jane Jane | 7. února 2013 v 20:59 | Reagovat

[25]:hej Voldy, tak jsem se lekla, když tam byla jedna minela u Emila, a hlavně jsem se modlila aby chybovala i Martin:)
Zabíjet tě nebudu, protože je to sympaták ale já radši Emila:), ale moje mamka zase fandí Martinovi:) takže dneska spokojenost u obou, vlastně u všech:)

27 Voldy Voldy | 7. února 2013 v 21:06 | Reagovat

[26]: Tak ono je známý, že Martin střílí o něco pomaleji, takže Emil měl čas dobít, plus ta jeho rána vedle znamenala vítězství Norska už na odjezdu ze střelnice, protože si myslím, že ani Francouzi se nechtěj přepínat hned v prvním závodě... Tarjei jel dneska fakt skvěle. A Ondra ten to tam na poslední střelbě napálil, ještě se ohlížel, sám tomu nevěřil :D

28 Jane Jane | 7. února 2013 v 21:10 | Reagovat

[27]: tak uvidíme jak to dopadne v dalších závodech:), každopádně mám o víkendu pěkně nabytej program, to se asi nehnu od Tv (sprinty, stíhačky, MS v alpským lyžování, Fed Cup), bude to paráda:)

29 Voldy Voldy | 7. února 2013 v 21:15 | Reagovat

[28]: Já ženskej tenis moc nemusím... Kouknu se na něj, když už nic jinýho, ale nevyhledávám ho :D Biatlon mi jistí program a příští týden snad naživo... Jsem na to taky moc zvědavá, zvedá mě to ze židle, jen na to myslím :D
No, jdu napsat nějakou kapitolu, ať to tady taky za něco stojí, jako oslavu "triple vítězství" :D

30 Jane Jane | 7. února 2013 v 21:19 | Reagovat

[29]: já se ráda podívám, ale bude to spíš zvuková kulisa a pauza mezi sprintama a stíhačkama:)a uklidem, protože při učení na to nebyl čas...jj, příští týden určitě naživo, už se nemůžu dočkat:)
jdu se učit, abych zítra dopadla jako ti naši a né jako Němci či Rusové:)

31 Voldy Voldy | 7. února 2013 v 21:23 | Reagovat

[30]: jasně, jasně.... kulisa... ÁÁÁCH - ÓÓÓCH - UUUCH - ÁÁÁCH - :D
Zítra ti držím palce ;) Rusko si to pěkně pokonilo no, co se dá dělat - kdo chce moc, nemá nic... Určitě to umíš a všechno zvládneš :-* potom dej vědět ;)

32 Jane Jane | 7. února 2013 v 21:27 | Reagovat

[31]: tak ÁÁÁÁCH - ÉÉÉÉCH - UUUUCH to bude při Roland Garros až budu sledovat miláčka Nadala, jak si půjde pro svůj osmý triumph z RG:)
Rusáci a Němci mě neberou, patří jim to...budu spoléhat na štěstí na otázky:)

33 yellow yellow | 7. února 2013 v 21:30 | Reagovat

[24]: Pokud bude zdravý, tak si myslím, že určitě. Ale kdo pojede jako čtvrtý... Sakra, to mě zabije.

[25]: Voldy, neboj, zabíjet tě nebudu. :) No, tak je pošli. Nejlépe s nějakým návrhem, co do nich napsat. :D

[28]: Já jdu zítra do divadla, v sobotu dělám vodníka a v neděli už jedu do Novýho Města, takže mám taky docela plno. :D

34 Voldy Voldy | 7. února 2013 v 21:35 | Reagovat

[33]: nepotřebuješ trochu zelený na půjčení? Voldy jí má dost *angel* :D jdu ti napsat líbesbríííf (takhle to u Voldyho dopadá, když oslavuje s krabicí mlíka). Doufám, že mi v neděli do kamery zamáváš! Budu tě sledovat! MUHAHAHA :D

35 Voldy Voldy | 7. února 2013 v 21:37 | Reagovat

[32]: mě taky ne, ani jedněm nefandím a vždycky u televize fandím Martinovi, aby je už konečně předjel a ukázal záda *Zlej Voldík*
tahej hned a neříkej si číslo otázky, kterou NEchceš, to působí tak, že si jí většinou vytáhneš :D

36 yellow yellow | 7. února 2013 v 21:40 | Reagovat

[32]: Přesně tak jak říká Voldy, neříkej, kterou nechceš, protože tu si vytáhneš, ale říkej si, kterou chceš.

37 Jane Jane | 7. února 2013 v 21:41 | Reagovat

[35]:to jsi teda zlej Voldík:), otázku si netáhám, tu mi dá profesor...
a když už jsi jsme u toho Voldyho...tak se mi už dvakrát zdál sen, že jsem Harry Potter a mám jít k Voldemortovi a vůbec si mi tam nechce (proč asi:)) ale nevím jak to padlo:D

38 Voldy Voldy | 7. února 2013 v 21:45 | Reagovat

[37]: tssss, tenhle Voldy je moc hodnej! *ukazuje na sebe* Copak jste neviděly ten zoufalý pohled na konci sedmého dílu? Když jsem to vzdala a konečně radši zdrhla od toho všeho na Jupiter, aby si Potřík myslel, jakej je borec? :D

39 Voldy Voldy | 7. února 2013 v 22:08 | Reagovat

[36]: yellow, máš to tam. :)

40 yellow yellow | 7. února 2013 v 22:20 | Reagovat

[39]: Odpověď. :)

41 Jane Jane | 8. února 2013 v 14:43 | Reagovat

[35]:tak ta zkouška nevyšla, bohužel:( ale mám ještě dva pokusy, tak snad příště:)

42 Voldy Voldy | 8. února 2013 v 16:26 | Reagovat

[41]: To je mrzuté. :( ale ty to příště dáš ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama