4. Kapitola

8. ledna 2013 v 0:24 | you-kNow-Who |  Tajemství ukrytá v ringu
Moc Vám všem děkuji za komentáře :-*
Takže tuto kapitolu Vám Všem, věnuji :)

Aryo... pokusila jsem se odpovědět na několik z tvých komentářů ;)
yellow... prozraď, na kdy máš lístky na NMNM? :D Voldík se zatím chystá přijet taky

4. Kapitola


Kupodivu se ten nejopilejší probere první. Ale jen na malou chvíli, protože jeho zasténání probere ještě jednu spící osobu v bytě.

Dezorientace nastane v okamžiku otevření očí a zjištění, že tohle místo nezná. Pohyb očních bulbů ve svých důlcích vyvolá částečnou nevolnost kombinovanou s řezavou bolestí hlavy. Sucho v ústech je jen malá třešnička na dortu. Chvíli setrvá ve své poloze, než se žaludek ustálí, to samé cvičení následuje i po usazení se. Motání hlavy přechází přivřením víček.

"Krásné dobré ráno přeji, svěží jako rybička, předpokládám," dlouhé, řasenkou vyzdvihnuté řasy a černou tužkou obkroužené oči, na něj zamrkají z moc velké blízkosti. Manalovaná takhle brzo po ránu? Leknutím nadskočí, alkoholem pomatený mozek zařadí dívčí tvář do seznamu.

"Valérie? Co tady proboha dělám?" vychraptí ze sebe těžce. Napil by se, ale zvedat se opravdu zatím nebude. Očima překoulí její postavu ukrytou pod spacími kraťásky odhalující dost nahé kůže stehen. Boky jsou již překryté spadající volnou mikinou se znakem nějaké univerzity.

"Adamovi se očividně nechtělo chodit k tobě domů… no a vzhledem k tomu, jak jsi vypadal… to se mu ani nedivím," zazubí se na něj vesele. "Dáš si jeden aspirinový dryjáček nebo ti bude stačit kafe?"

"Voda by nebyla?"

"Byla… to víš, že jo, ale nevím, jestli by mi Adam dovolil ti jí natočit…"

"A kafe bys bez vody udělala?" nadzvednuté obočí.

"Výborně, dostal jsi mě," odpoví mu se smíchem. "To znamená, že na tom nejsi zase tak špatně. Běž si dát sprchu, ručník i Adamovo jedno triko máš v koupelně, trenky jsem si mu vzít nedovolila, na ty je moc choulostivej," mrkne na něj. "Já ti udělám to kafe a donesu ti sklenici do koupelny, abys mohl lokat studenou vodu." Petr se za ní dívá, jak zmizí za dveřmi. Zbytek bytu je ztichlý, dovolí si tedy na okamžik zavřít oči a opřít hlavu o opěrku. Kýbl stojící vedle jeho nohy, ho pobaví. Ne, dneska opravdu nehodlá zvracet. Pomalu se postaví na nohy, zachytí kroky Val, jak vychází z koupelny.

"Adam ještě spí?"

"Ano, má tu výhodu, že to tvoje sténání neslyšel. Jeho žádný hluk neprobudí… máš to v koupelně, tak račte, pane, na spanilou jízdu naší koupelnou," mrkne na něj a zase zmizí. Petr zakroutí hlavou. Není si jistý, jestli je to kvůli zbytkovému alkoholu nebo to tak Valérie dělá pořád, ale je si jistý tím, že se na to Adama bude muset zeptat.

Do sklenice napustí z kohoutku vodu, kterou na dva zátahy vyžahne, jako by nepil celou věčnost, však taky ne. Vzápětí na to vleze do vany, improvizovaně upravené zároveň i na sprchový kout. Skrytý za skleněnou zástěnou na sebe pustí proud vody.


"Nepochybuji o tom, že raději nebudeš snídat?" mrkne na něj Val, opřená o futra vedoucí do kuchyně ho vyleká podobným stylem, jako když se k němu ráno moc přiblížila s těma svýma kočičíma očima.

"Valérie, zase zlobíš naší návštěvu?"

Kajícný výraz v tváři si vůbec nesouhlasí s pobavenými čertovskými ohníčky v jejích očích. "Obskakuji tvého hosta, jak nejlíp umím," lípne mu na tvář pusu, zmizí za Petrovými zády v koupelně. Na okamžik ještě vystrčí hlavu: "Snídani máte připravenou na stole, já musím za chvíli někam zmizet."

Rozpačitá chvíle ticha, která nastane, když Val zmizí za dveřmi koupelny i přesto, že byla namalovaná pomalu ještě dřív, než stačila ráno otevřít oči; alespoň podle Petra.

"V pohodě?" optá se Adam zvědavě, zatímco ho luxuje pohledem a hledá jakoukoliv známku, že by mu Val třeba jen jediný chloupek zkřivila. Nic takového se však nestalo.

Petr přikývne, potom si uvědomí, v jakém světle se uvedl… sice mu sprcha trochu pomohla, ale i tak to nedokázalo skrýt pytle pod očima, které způsobila přehnaná konzumace alkoholu. "Díky, že jsi mě nenechal ležet někde na lavičce v parku…"

"Neblbni, to bych neudělal nikomu… běž si dát kafe, já si ještě odskočím…" vyžene ho v podstatě Adam z chodby, zmizí ve stejných dveřích jako Valérie. Zakroutí nad tím hlavou. Ty dva jsou opravdu jako dvojčata.

Když se usazuje ke stolu přímo před hrneček s potiskem dětských berušek, protože další dva hrnečky byly nadepsány jmény; Adámek a Valinka; uvědomí si, že se vůbec nepozastavil nad Adamovo nahotou, vzal to jako holý fakt. Jako by takhle vstávali každé ráno a pohled na urostlé mužné tělo přikryté pouze látkou volných trenýrek pro něj nebylo žádnou novinkou. Jasně… tolikrát se koupali ve společných sprchách, ale přišlo mu to… jiné… tak domácky pohodové…

Dojde mu, že vlastně žárlí, že žárlí na to, jak Valérie s Adamem vycházejí, jak nenuceně se k sobě chovají, dokonce spolu spí i v jedné posteli a jeho… toho, co Adama celé roky ignoroval, jen tak pustí mezi sebe, jako by se nechumelilo…

Dveře klapnou, ozve se smích. "Nepotřebuješ nějakýho teplouše vedle sebe? Jsi ztuhlej jak rampouch v zimě," popíchne ho Valérie, hrneček s kávou se na ní směje z rukou a tekutina v něm se s jejím tlumeným smíchem povážlivě dotýká krajů.

"Valérie! Potřebovala bys na prdel, jsi nějaká rozjívená…" upozorní jí Adam přísně, ale koutky i jemu samotnému cukají.

"Ady… dej si pozor, víš, že by se mi to mohlo začít líbit," vyplázne na něj jazyk a se smíchem a tichým pozdravem směrem k nim, zmizí. Vchodové dveře za ní zaklapnou.

"Je pořád taková?" ozve se Petr dřív, než Adam stihne cokoliv říct na omluvu.

"Nooo… dejme tomu, že když spí, je klidná," zazubí se, usedne naproti stále trochu pobledlému Petrovi a s chutí se zakousne do obloženého chleba.

"Máš můj obdiv a jinak s tebou soucítím, je to pěkný číslo… Na to, že je dospělá…"

"Měl bys jí vidět v akci… jako v práci myslím, nepoznal bys ji. Myslím si, že ona je v práci tak soustředěná a skoro i upjatá, že si to potom někde potřebuje kompenzovat… vždycky byla živá. Jo… někdy je to extrém, ale vždycky to dokáže tak dobře zahrát, že si kolem prstu otočí i ten nejstudenější a nejzarputilejší kámen," pokrčí s úsměvem rameny. Nemůže si pomoct, aby se při zmínce o Val, neculil jako blbeček.

"Nejsem si jistý, jestli bych s ní přežil… co vlastně dělá? Vždycky se na mě tak dívá… přemýšlím, jestli nemá místo očí rentgeny…" opatrně se zakousne do jednoho z menších chlebů, při shledání Adamovo apetitu mu taky docela vyhládlo, zvlášť když se žaludek umoudřil.

"Psycholožka…"

Vyprsknutí a následné dušení.

Může být rád, že většina trénujících boxerů má vyvinuté reflexy, protože kdyby si Petr nedal ruku před pusu takovou rychlostí… měl by teď na obličeji minimálně máslo a šunku… a kus chleba…

"Potřebuješ pomoct?"

"Děláš si srandu?! Psycholog? Ona?! Tak to už mě potom ten její pohled, kterej tvrdí, že mě má přečtenýho, nepřekvapuje." Podívá se přes svůj talíř na Adama. "Promiň, vím, že je to tvoje kamarádka…" zamumlá omluvně.

"Nevím, proč se omlouváš, máš totiž pravdu," pokrčí rameny.

"No… měl bych asi vypadnout… zřejmě máš svoje plány a tak…" najednou zrozpačití. Není si jistý, jestli Adama něčím neurazil nebo tak… v nejlepším se má skončit, čas vyklidit pole.

"Ty, Petře…"

"Hm?"

"Můžu se tě na něco zeptat?" Adamův pronikavý pohled ho zamrazí až na morku kostí.

"Zkus to…"

"Proč si mě celý ty roky ignoroval? Cvičili jsme přeci vedle sebe, skoro denně jsme se potkávali a tak… se všema ses bavil, ale mě si přehlížel, moje otázka zní, proč?"

Petr zrozpačití, sousto mu v ústech ztěžkne, položí nedojedený krajíc na talířek. Má se přiznat? Má přiznat i to, že tuhle otázku jednou čekal? Bude se mu Adam smát?

Klíč v zámku oznamuje vetřelce této konverzace. Adam sprostě zakleje. To se taky nemohla zdržet v tom krámu dýl? Nemohla zrovna dneska Valérie potkat někoho ze svých starých známých nebo nějakou zdržující zvědavou babičku? Zrovna teď, když už to vypadalo, že by se mohl něco dozvědět…

"No, hoši, doufám, že jste mi tady moc nezlobili…" Sama však pozná, že tady něco proběhlo, něco, do čeho neměla přijít. "Tak já si budu číst v pracovně, kdybyste mě potřebovali," mrkne na ně, zdatně ignoruje Adamův zabijácký pohled. No co, někdo tu situaci mezi nimi musel vyhrotit ne? A pokud vlezla do něčeho důležitého - to se přece stane i v těch nejbéčkovějších romantických filmech, u kterých s Adamem umírali smíchy… Dveře za ní zaklapnou, s oblíbenou knížkou se usadí do Adamova pohodlného křesla.

Petr se místo nějakého dalšího přemýšlení rozhoduje, zda to má Adamovi říct hned teď i přes zkaženou dramatickou atmosféru… nebo to má nechat na někdy jindy…

"Járovi ses celou tu dobu nezdál… možná v tobě viděl potenciálního soupeře nebo něco takovýho. Já, upřímně, netušil jsem celou tu dobu, že jsi gay. Možná někdy v šatně padla nějaká hloupá připomínka, ale to bylo vždycky… byl jsem prostě zaslepenej… nebo jsem to nechtěl vidět. Bylo pro mě jednodušší se s tebou moc nebavit, než abych riskoval, že mi Jára bude tropit nějaký žárlivý scény, kterých jsme měli oba dost…"

Zahanbeně sklopí pohled na své ruce položené v klíně. Když to člověk řekne nahlas, uvědomí si, jak absurdně to zní. A očividně to tak blbě nezní jen jemu… dovolí si věnovat Adamovi jeden rozpačitý pohled.

Ten ho sleduje poněkud šokovaně. "Tohle co říkáš… to myslíš vážně? Jen kvůli tomu, aby nežárlil..?"

Petr cítí, jak se do tváří vlévá červeň. Přikývne. "Mrzí mě to, teď už vím, jak hloupý to bylo…"

"Sakra hloupý, vždyť… takhle se k sobě snad nechovat ani děti, natož dospělí lidi," zakroutí nad absurdnem hlavou. "Wow…"

V hlavě prázdno…

"Adame… já půjdu ano? Mrzí mě to, vím, že mě nic neomlouvá, snad jen to, že jsem byl hloupej… ale lidská hloupost je běžná pro všechny smrtelníky…" vstane pomalu od stolu jako by se bál, že prudký nebo rychlý pohyb vyvolá nějaký problém…

"Víš, co je na tom nejabsurdnější? Že on měl vlastně pravdu…"

Adam zmizí za dveřmi pracovny rychleji, než stihne cokoliv říct. Zůstanou mu jen pootevřené rty.

Neočekávaně tichá ženská osůbka ho přijde vyprovodit. Její vnímavý pohled mu vypaluje do zad díru, zatímco se převléká do svého oblečení.

"Děkuju za azyl, že jste mě nenechali ležet na ulici," poděkuje ještě jednou, věnuje Valérii omluvný pohled.

"Přemýšlej nad tím… štěstí je daleko blíž, než si myslíš," vtiskne mu svá poslední slova těsně před tím, než mu zavře dveře před nosem.

Zmatený…

A zase sám…
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 luczaida luczaida | E-mail | Web | 8. ledna 2013 v 1:10 | Reagovat

No... hloupý to možná je, ale řeknu ti, že naprosto běžný :D
Ono je to jednodušší, než si tím přidělávat další problémy no... Pokud neměl sílu něco takovýho řešit..

2 katka katka | 8. ledna 2013 v 9:19 | Reagovat

je mi ho docela líto musí si připadat jak zpráskaný pes ono něco vědět že děláme kravinu a přiznat to nahlas je docela rozdíl , je to skvělá povídka

3 yellow yellow | 8. ledna 2013 v 11:49 | Reagovat

Mám na 10., 14. a 16. Chceš se přidat? Budu ten, kdo tam bude pobíhat s norskou a českou vlajkou na obličeji a norskou v ruce. :D 10. a 16. jdeme na tribuny, máme lístky na A1, 14. si jdeme stoupnout přímo na trať. Já se tak moc těším. *yahoo* Už se to blíží *yahoo, yahoo, yahoo!!!!*
Jinak kapitola je úplně skvělá, Petra je strašně líto (Val mu musí asi pořádně jitřit nervy :D) a obdivuju ho, že to dokázal přiznat nahlas.

4 Voldy Voldy | 8. ledna 2013 v 12:01 | Reagovat

[3]:no... my pokud pojedem, tak to bude 9.-10. nebo 15.-16. ... a já se těšila na růžová ouška a ocásek :D mě je jasný, že tě nenajdu jinak než po "norsku" pakliže tam taky zavítám ;) Tak se třeba potkáme (budu propalovat A1 zeleným pohledem :D), taky se těším, ale u mě se to odvíjí od dění doma - táta je řidič :D

5 yellow yellow | 8. ledna 2013 v 13:09 | Reagovat

[4]: Tak to by bylo super. :) My to máme naštěstí docela kousek, takže pojedeme vlakem. I když toho 14. to je podvečerní závod, tak uvažuju, jestli nepřemlouvat taťku, aby pro nás přijel. :) Jinak jedu se ségrou, fridou a spolubydlící, takže až uvídíš škupinku 3-4 holek s norskýma a českýma vlajkama na obličejích, tak to budeme my. :D
A zelenýma pohledama propaluj Fourcada. :D

6 yellow yellow | 8. ledna 2013 v 13:11 | Reagovat

[5]: *skupinku
Jo a růžová ouška mám jen kočičí a navíc by mi neladila k celkovému outfitu. :D

7 Jane Jane | 8. ledna 2013 v 13:36 | Reagovat

Yellow a Véoldy taky jedu 16.2. do NMNM, těším se už dlouho, akorát musím přežít zkouškové, já zase budu mít na obličeji norské a české vlajky...doufám, že nám Emilka nasadí do štafet:):)

8 Jane Jane | 8. ledna 2013 v 13:37 | Reagovat

jo a taky jsem na tribuně, myslím že též na A1:D

9 yellow yellow | 8. ledna 2013 v 14:04 | Reagovat

[7]: Tak to tam bude pořádná sešlost. :D Já myslím, že Emil má místo ve štafetě celkem jistý.
Když si představím, jak se tam nad ním budou všichni rozplývat... Ségru a kamarádku jsem tam dostala tak, že jsem jim ukázala jeho fotku a druhá kamarádka ta se nad ním taky věčně rozplývá. Takže já tam budu sledovat biatlon a ostatní Emila. :D

10 barbor barbor | 8. ledna 2013 v 14:23 | Reagovat

že by sa nám to rozhýbalo? teda nakoplo to k rozhýbaniu tých dvoch :) už sa teším, ako sa to posunie

11 Voldy Voldy | 8. ledna 2013 v 14:43 | Reagovat

[8]: [9]: no tak to je super :D tak to budu ukecávat tatínka ještě víc :D my to máme docela daleko... jakože... ze šumavy :D takže proto to budeme řešit takhle... myslím, že Fourky je zatím mimo, nějak mu to nejde, prej při nějakým exhibičním závodě upadnul a pochroumal si rameno... bylo to poznat :D (asi budu letos fandit francouzům :D) Já se na to těším jak malá holka... vidět je všechny pohromadě :D co myslíte... podepsal by (kdybych ho odchytla) mi Emil mojí povídku o něm? :D:D
A Jane, zkouškové tady musíme přežít všichni :D hnus, velebnosti :D

12 Voldy Voldy | 8. ledna 2013 v 14:44 | Reagovat

[9]: yellow, já budu pozorovat ty jejich vymakaný zadečky v upnutých trikotech :D budu sbírat inspiraci, že... :D dělám si srandu :D Já se taky hlásím pro sledování biatlonu :D

13 yellow yellow | 8. ledna 2013 v 14:47 | Reagovat

[12]: *mlátí hlavou o stůl* Proboha, to tam fakt jen já jediná jedu kvůli biatlonu?!
Kdybys mu neřekla, co to je, tak možná. :D Ale šanci ho tam zastihnout považuji za docela nereálnou.

14 yellow yellow | 8. ledna 2013 v 14:51 | Reagovat

[13]: Nebo by ho to třeba extrémně zajímalo a musela by ses mu postarat o překlad. ;)

15 Voldy Voldy | 8. ledna 2013 v 14:54 | Reagovat

[14]: počkej, počkej - já tak fakt jedu kvůli biatlonu :D jak bych asi doma vysvětlovala, že fotím jen zadky? :D pfff, nevím, co si to o mě všichni myslíte :d příští týden jdu na střelnici, tak se bojte! Voldy bude mít zbroják :-P a překlad... těch pár písmenek zvládnu :D musela bych ho stalkovat všude, kde by mohl být přítomnej, to je fakt :D

16 Voldy Voldy | 8. ledna 2013 v 14:55 | Reagovat

[15]: teda... zbroják... pokud projdu psychotestama :D budu ho dělat až v březnu a má bejt nějaký nová vyhláška o_O

17 yellow yellow | 8. ledna 2013 v 15:04 | Reagovat

[16]:Tak to se děs, Voldíku. ;)
Nijak, moje sestra taky nijak nevysvětluje, jak je možný, že máme na foťáku hromadu fotek, na kterých jsou zadky hokejistů. :D

18 yellow yellow | 8. ledna 2013 v 15:09 | Reagovat

Btw. vidělas tohle? http://www.youtube.com/watch?v=1ljzFO30RKU
To mi pouští moje spolubydlící, když se mě snaží rozptýlit. :D

19 Voldy Voldy | 8. ledna 2013 v 15:31 | Reagovat

[18]: tomu říkám vymakaný nohy... eeee... vymakanej trénink :D mě by tohle nedokázalo rozptýlit :D asi jsem divná :D

20 yellow yellow | 8. ledna 2013 v 15:39 | Reagovat

[19]: Mě teda jo, já pak z toho nemůžu ani spát. :D Natož se učit.

21 Voldy Voldy | 8. ledna 2013 v 15:56 | Reagovat

[20]: :D chtělo by to něco víc odhalenějšího :D eee... *mlátí se do hlavy knihou medicínský angličtiny* Ne, vůbec nic mě nerozptyluje! :D já tady sleduju videa z biatlonu a tím prokrastinuju! :D kdo za mě ve čtvrtek udělá zkoušku z ochrany obyvatelstva?! A nehlaste se všichni! o_O

22 yellow yellow | 8. ledna 2013 v 15:58 | Reagovat

[21]: Mně stačí, když si vybavím ten jeho úsměv, a jak se usmívá, i když dá třeba 4 vedle. :D A já se rozhodně nehlásím, já mám zkoušku z USA ve východní Asii.

23 Voldy Voldy | 8. ledna 2013 v 16:12 | Reagovat

[22]: ježiš :D samý lepší, koukám :D :D :D http://www.youtube.com/watch?v=e3i8rkYrhHc (25minuta) vím, že se ti záběry z tohodle videa líbí :D němci jsou nejlepší :D
náhodou, když dá vedle, tak je to nejlepší :D ne všichni to berou :D

24 yellow yellow | 8. ledna 2013 v 17:29 | Reagovat

[23]: Voldy, tohle mi vůbec nepřipomínej! Místo abych se tu učila, tu zase čumím na Pettera. A to jsem tenhle závod viděla už aspoň pětkrát!

25 Voldy Voldy | 8. ledna 2013 v 17:32 | Reagovat

[24]: Voldy je *angel*

26 yellow yellow | 8. ledna 2013 v 18:03 | Reagovat

[25]: A pod blonďatou parukou mu raší růžky. ;)

27 Voldy Voldy | 8. ledna 2013 v 18:06 | Reagovat

[26]: sakra, zase jsem byla odhalena :D

28 Sanasami Sanasami | 8. ledna 2013 v 21:40 | Reagovat

no aspoň Adam niečo povedal som zvedavá ako to vezme Peter ???...rýchlo pokračkooo prosíííím :D :D :D :D

29 karin karin | 26. ledna 2014 v 15:12 | Reagovat

Tak ten blbeček může za to ale Petr je také blb takhle nechat sebou manipulovat. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama