Pod vodní hladinou {1}

1. prosince 2012 v 19:23 | you-kNow-Who |  Pod vodní hladinou
Hlavním hrdinou je Kim (25), student sportovních studií, vášnivý potápěč. Zrovna teď se nachází v krizi se svým kamarádem. Jak mu říct, že se mu líbí, když Rik má zájem o ženské pohlaví? Co se stane v zábavním parku a jak nakonec dopadne dlouholeté přátelství? Bude mít tento příběh happy-end?

Pod vodní hladinou {1}


Polední slunce vyhřívalo nejen vodu, ale i písčitou pláž, která vedla po celém pobřeží, kam jen oko dohlédlo. Na lehátkách se pod slunečníky krčilo pár odolných, kteří se ostrého slunce nebáli. Teplota vzduchu přesahovala něco přes čtyřicet stupňů a voda v bazénu už se nedala označit za místo osvěžení. Jen moře stále ochlazoval spodní proud.

Kousek od pobřeží, tam v místě oranžové bójky, kde byl ukotven větší motorový člun s jeho majitelem, který se před sluncem ukrýval v malinkém podpalubí. Bylo několik nadšenců, kterým tohle vedro nevadilo. Pár metrů od člunu mohl bystrý pozorovatel spatřit ve vodě dva páry neustále se tvořících bublinek.

Kdesi pod člunem byla čtyřčlenná skupinka potápěčů, kteří se měli každou chvíli vynořit. Kyslík v lahvích jim brzo dojde. A lehké zatahání za lano je odpovědí. Vrací se.

Mladík oděný jen v bermudách, tělo opálené do hněda, vstane, aby jim pomohl z vody. Nakloněný přes zábradlí sleduje jejich postup nahoru. Tmavé fleky se pomalu formují do tvaru lidských těl.

Rozzářený úsměv prvního vynořeného je známkou úspěšného bádání po dně tohohle místa. Pomůže mu na záď lodi, kde odkládají výstroj. Ostříkne ho sprška vody, když si muž prohrábne krátké vlasy. Usměje se. Jeho každodenní rituál. Další potápka je nad vodou. A tak zmizí pomoci i jim. Od toho je přece tady.

V jednu chvíli mu však neujde pohled prvního vynořeného, Kima, na Rika. Rik si toho pohledu však nevšimne. Je zaujat pomocí vnadné blondýnce, která se k nim přidala zcela náhle před pár dny. Očividně se potkali na jedné z nočních oslav konajících se ve městě. Jeho pohled mluví za vše. Oči přilepené na poprsí slečny, zatímco jí stahuje přiléhavý neopren. Kim smutně sleduje tohle počínání, ale jeho grimasa se ihned změní na tu pohodovou, kterou u něj vídá pořád. Už dávno ho prokoukl. Má klienty z různých konců světa, ale tohle pozná vždycky. Ten kluk chce toho druhého, který si zdárně všímá každé sukně, která kolem něj projde. Smutná záležitost. Ale neměl by se do toho míchat. Smutné je, že je tu ještě jeden muž, ale na toho čeká přítelkyně na břehu. Jenže o toho Kim zájem nemá…

"Tak jo, lidi, měli bychom si připít na další splněný úkol, který jsme si stanovili," ozve se z ničeho nic Rik. V ruce třímá vychlazené lahve pitné vody. Jejich čokoládový průvodce si oddychne. Už se lekl, že by chtěli tady na lodi popíjet alkohol.

Zvedne se čtveřice lahví.

"A taky tady na Leeho, který nás tak pečlivě hlídá," mrkne po průvodci a zároveň jakémusi ošetřovateli.


Nedlouho poté, když slunce zapadá za obzor, Kim zanoří své nohy do stále horkého písku. Zavře na okamžik oči, aby si ten jemný dotyk písku vychutnal. Brada opřená o kolena, ruce stočené kolem nich… zamyslí se nad sebou samým.

Potřeboval by se nějak odreagovat. Nějak živočišně, aby na Rika tolik nemyslel. Chtěl by ho. Tak moc. Ale ten kluk není pro něj. Alespoň z jeho chování tak usuzuje, nikdy se o jeho orientaci nebavili.

"Co ty tady?"

Otočí se za hlasem, který ho vyrušuje od sladkého snění. Rik ho přišel zkontrolovat. Lahev piva v ruce. Usadí se vedle něj.

"Tak si tu rozjímám…"

"Proč nejdeš k nám? Nikdy se s náma takhle nebavíš… vždyť na tom není nic špatného, ne?"

"Není, to neříkám… mě tohle vyhovuje…"

"Opravdu?"

Nevědomost je sladká záležitost.

"Jistě, jinak bych byl s vámi ne?" nucený úsměv. Nerad mu lže, znají se tolik dlouhých let… ale není si jistý, jestli by právě taková informace, kterou se v sobě snaží potlačit, nezničila jejich přátelství. Jeho orientace není tajemstvím. Nikomu. Pořád se však tváří, že ho přitahují jiné typy než je Rik. Jde to těžko.

"Jak myslíš, já se vracím. Pořád jsi vítaný," poplácá ho po rameni, než zmizí zpátky v domě.

Kim se po něm ještě ohlédne. Rozepnutá letní košile s typickým kostičkovaným vzorem a volné bermudy. Nic lepšího se do tohohle počasí nehodí lépe. Když nepočítáme nahotu.

Usměje se, ještě než se vrátí pohledem na horizont. Už aby byli doma. Tam ho nevídá tak často nahého.

**

"Haló, pane!" podsaditý muž zarazí Kima v nákupech na tržnici, když se dotkne jeho paže. Takže to volání bylo na něj?

"Prosím?" právem zní překvapeně.

"Vy jste jedním z těch potápěčů, kteří tady dělají ten výzkumný výlet, že?" oči zářící štěstím, že někoho z nich odchytil.

"No… ano, ale jak o tom víte?"

"Mezi námi manažery se nic neudrží. To víte, všichni musí vědět všechno, abychom byli v obraze… Ale proč tu jsem… měl bych pro vás dobře honorovanou nabídku."

"Prosím?"

"Víte… dělám manažera tomu vodnímu centru, které je tady nejoblíbenějším komplexem…"

"Ano? Jak to souvisí s námi?"

"Jednalo by se jen o vás, protože vás jsem našel prvního," prohnaný škleb. "Máme takovou show se žraloky a náš potápěč nám vypadl… myslel jsem, že by někdo zkušený jako vy, do toho mohl jít místo něj. Jednalo by se jen o jeden večer a ten honorář bude opravdu bohatý. Věřte mi," tentokrát to zní trochu upřímněji.

"Nemůžu vám na to kývnout hned…"

"To chápu," strčí mu do ruky kartičku se jménem a telefonním číslem. Očividně takovou reakci očekával. "Kdybyste si to rozmyslel, zavolejte mi do zítra, do deseti dopoledne. Bylo by to už zítra večer…" zatím se mějte a děkuji." Zmizí v davu stejně rychle, jako se vynořil.

Kim se zahledí na vizitku, která mu jako jediná potvrzuje to, že se mu tento moment nezdál.

Takže zábavní centrum a potápění se žraloky? Zajímavá nabídka. Jak se na to asi budou tvářit jeho přátelé? I když… zítra má volno, mohl by dělat, co chce, ne?

Zaujme ho jeden ze stánků tržiště. Kdejakých cetek tady mají hafo… tenhle chlápek je tu se svým stánkem každý rok. Prodává všemožné mořské potvůrky či jejich domečky. Zaujme ho drobná hvězdice. Chudák malá, nestačila ani vyrůst do svých metrových rozměrů a už byla chycena. Zavěšena na koženou šňůrku…

"Chcete jí? Je moc pěkná, přítelkyni se bude jistě líbit," osloví ho prodejce. Kim kývne i přes to, že přítelkyni nemá a mít nebude. Ale na jeho krku, by se mohla vyjímat stejně dobře. S úsměvem vyndá z kapsy pár drobných mincí, protože ani za takový mořský skvost tady moc nechtějí… vše je hodnocené spíš podle velikosti. Smutné.

Zpátky do pronajatého domku nechvátá… je krásná noc. Svit měsíce není přerušovaný mraky a tak krásně osvětluje klidné moře. Jen drobné vlnky občas narazí na molo. Když se člověk zaposlouchá, slyší šplouchání rybek, když zvědavě vykouknou na hladinu. Krabi vylézají ze svých úkrytů, aby proradně svými klepítky rozrušili napnutí vlasce nočních rybářů.

I domek stojící na okraji pláže je dnes nezvykle klidný. Párty už je u konce? Konečně bude moci jít spát…

S nohama zaprášenýma od hřejivého písku vejde rovnou do obýváku. Zarazí se pohledem na souložící dvojici na pohovce. Oba zaujatí tou činností, nevnímají přítomnost nezvané osoby, která musí shlížet na jejich živočišný sex.

Zorničky mu těkají po opáleném těle s krůpějemi potu na pažích a zádech. Vyšpulený zadek pravidelně přirážející proti dívčímu tělu. Zkušená mužská ústa laskají prsy.

Stále uvězněn ve zlomyslných drápcích šoku, vycouvá z místnosti.

Bolestně vzrušen představou, že by ležel místo dívky na pohovce on a nechal Rikův penis penetrovat svůj zadek. Zapadne ve svém a Rikově společném pokoji. Ignoruje hromadu oblečení, kterou Rik svým laděním detailů na večer, vytvořil. Zaboří šokovaný obličej do polštáře, erekce mezi jeho stehny je bolestivě velká a absolutně neposlouchající. Co si jen s tímhle počne?

Myšlenka na to, že u Rika prostě nemá šanci, ho dokonale zchladí. Mobil v ruce a v druhé vizitka…

"Dobrý den, tady Kim, vezmu to."
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Luczaida Luczaida | E-mail | Web | 1. prosince 2012 v 19:48 | Reagovat

Tak jsem si k tomu hezky pustila Bromance :-D Je fakn číst o písku a moři, když tady skoro mrzne :-D
A tohle mezi nima je docela zapeklitá situace, jsem zvědavá, jak to vyřešíš :-P

2 katka katka | 1. prosince 2012 v 20:47 | Reagovat

je mi z toho až neskutečně úzko , mám o Kima strach žraloci ach můj bože ať nám ho nepoškodí strašně se těším na další díl

3 keishatko keishatko | Web | 1. prosince 2012 v 22:28 | Reagovat

ou to bolo kruté takto vidieť svojho milovaného aj keď iba jednostranne ako si to rozdáva s inou osobou...chudáčik..teším sa na pokračovanie

4 barbor barbor | 2. prosince 2012 v 0:11 | Reagovat

tak toto začína veľmi zaujímavo. len kima mi je ľúto. tak trpieť. no ty s tým musíš niečo urobiť :) teším sa na to

5 Sanasami Sanasami | 2. prosince 2012 v 1:57 | Reagovat

pekný začiatok pokračko prosííííííííím

6 Lang Lang | Web | 2. prosince 2012 v 19:20 | Reagovat

ajaj.. eště aby ho sežrali...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama